רבני הבית היהודי: "להתנגד לחוק הפונדקאות גם במחיר פרישה מהקואליציה"

מפלגות הבית היהודי ויש מצחצחות חרבות לקראת גל החקיקה האזרחי הצפוי במושב הקיץ הקרוב. במוקד: חוק הפונדקאות. בבית היהודי נערכים למלחמה כשברקע רבני המפלגה קוראים "להתגד לחוק אפילו במחיר פרישה מהקואליציה"

לקראת גל החקיקה האנטי-דתי הצפוי במושב הקיץ הקרוב, נערכים בבית היהודי למלחמה כנגד החוקים אותם מובילות סיעות 'יש עתיד' ו'התנועה', במוקד גל החקיקה עומד 'חוק הפונדקאות' שעלול לפגוע קשות בערכי המשפחה היהודית. אמש ביקר סגן שר הדתות אצל רבה הראשי של קרית ארבע, הרב דב ליאור, כדי לדון עמו בהתפתחויות.

ע"פ הדיווח באתר 'סרוגים', הרב ליאור, שכזכור נתן את ברכתו לקואליציית יש עתיד-הבית היהודי, אמר לבן דהן: "למרות העיכובים בתקציביים ע"י שר האוצר, יאיר לפיד, והגשות ערר על ידי חברי מפלגת יש עתיד על חוקים שהגישו הבית היהודי בוועדת חוקה של הכנסת בהם החוק לחנינת מחבלים, אסור לתת לחוקים אלו לעבור בשום פנים ואופן".

"יש כאן מהלך חקיקה אנטי דתי, ואין להסתכל על כל חוק בנפרד. לכן דעתי היא שלא לתת בשום אופן לחוק הפונדקאות לעבור, ואולי עד כדי פרישה מהקואליציה…הגדרת המצב כמלחמת תרבות ושעת גזרה "ערקתא דמסאנא", כך אנו צריכים לנהוג במקרה הזה. אסור לנו לאפשר שחוק הפונדקאות יעבור. אין להסיר את הערר ומוכרחים להפילו באופן סופי".

הרב אליקים לבנון, מבכירי הרבנים בציונות הדתית קורא גם הוא לחברי הבית היהודי לעשות הכל כדי למנוע את העברת החוק, במכתב שפירסם נאמר: "אנו פונים לכל מי שערכי התורה קרובים לליבו, ובייחוד לחברי הכנסת הדתיים, לפעול למען שלמות המשפחה בישראל. על הפרק ישנם מספר חוקים המנוגדים לגמרי לתפיסתה של תורה, שראשון לכולם הוא חוק הפונדקאות. חוק זה הינו עוולה דתית ומוסרית, הזועקת לשמים ומובלת על ידי קומץ צעקנים אשר יצרו בצורה מלאכותית לובי תקשורתי ושלטוני לעניין זה. הם מנסים להלך אימים ולסתום פיות לרבני ישראל".

"בעת כזאת, מוטל על חברי הכנסת לייצג את העם הבריא היושב בציון ולומר בפה מלא – לא ניתן לפגוע בערכי התורה ונגד חוק זה יש להילחם בכל דרך! כל פשרה תוביל לפגיעה אנושה בזהות היהודית של המדינה, ותפתח פתח לחוקים נוספים העומדים על הפרק. יש לעצור את חוק הפונדקאות אף במחיר פרישה מהקואליציה. ברכת ה' תחול על שליחי ציבור העושים את מלאכתם נאמנה, העומדים בפרץ מתוך עוצמה של תורה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לפני שהם יפרשו מהקואליציה-הם ימכרו את אמא שלהם! לא סתם פסק עליהם מרן "בית של גויים"

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב