רבני הידברות ביוזמה חדשה: "עריכת טיש לקהל הרחב" – סיקור

רבני 'הידברות' לא שוקטים על השמרים, וחושבים כל הזמן על דרכים נוספות להגברת אור היהדות בקרב הרחוקים. מעבר למפעל ההרצאות האדיר המשודר מסביב לשעון ומביא את דבר ה' לסלון ביתם של מאות אלפי איש מידי יום, התקבלו פניות רבות המבקשות לפגוש את הרבנים והמרצים במפגש בלתי אמצעי, לשמוע את דבריהם ולהתייעץ עמם בשאלות רבות המלוות את המתחזקים בשיבתם אל המקורות.

לכן החליטו על יוזמת "שבת עם רבני הידברות". מדובר בפרוייקט מבורך, במסגרתה מגיעים הרבנים והמרצים לשבות בערים שונות ברחבי הארץ. הופעתו של הרב המוכר לציבור בבית הכנסת בשכונתם גורמת להתרגשות רבה בקהל ומעוררת הדים רבים.

כך זה מתנהל: הרב האורח שוהה במחיצת הקהילה כל השבת. בליל שבת, בין קבלת שבת לערבית הרב מעביר שיעור תורה בתחום שמרתק את הקהל, ולאחר התפילה כולם מתפזרים אל בתיהם לסעודת ליל שבת, בחיק משפחותיהם. לאחר הסעודה, חוזרים המתפללים עם בני משפחותיהם לבית הכנסת, בכדי להשתתף ב'עונג שבת' – יוזמה מיוחדת של הידברות, שמזכירה במקצת את ה'טיש' החסידי – בו יושבים כולם סביב שולחנות עמוסי כל טוב ונהנים מדברי תורה, זמירות שבת, סיפורי השגחה, ועוד. בסיום הערב, וכן למחרת ביום השבת, ניתנת למתפללים האפשרות ליצור קשר אישי יותר עם הרב המתארח, לצורך התייעצויות.

"זוהי הזדמנות מיוחדת למי שרוצה לזכות במנוחת נפש אמיתית, לבוא ולקחת חלק בשבתות המדהימות האלה. כבר עשינו בסביבות ה-15 שבתות כאלה, וברוך ה', ההיענות רק הולכת וגוברת. אין אדם שמגיע לשבתות האלו ולא יוצא עם תחושת התחדשות והתעלות רוחנית. אנשים צמאים לשמוע דברי תורה ולהתקרב ליהדות. רבני הידברות ובהם הרב מרדכי ארם צובה, הרב שי עמר, הרב אברהם אסולין, הרב עמנואל מזרחי, הרב אוריאל רבינוביץ', הרב עופר שרביט ואחרים, נרתמים לעשייה בכל אונם ונותנים את המקסימום מעצמם כדי שהשבתות יהיו פוריות ומחזקות. ברוך ה' תגובות אנשי הקהילה נלהבות ותומכות". אומר מנהל הפרויקט, עקיבא בן דוד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אשריכם אנשי הידברות. אחד הארגונים שעובדים אך ורק עם אינטרס אחד ויחיד, לפרסם את שמו דקוב"ה לעוד יהודי ועוד יהודי ועוד יהודי…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב