רבני העדה החרדית מגנים את הפגיעה בגר"מ שטרנבוך: "פשע בל יכופר" • כנסו למכתב המחאה המלא

אמש (שישי), הוציא הגאון רבי עמרם אופמן, מהבולטים שברבני העדה החרדית, מכתב מחאה מיוחד, ובו מחה באלו הפוגעים בימים האחרונים בגר"מ שטרנבוך, ראב"ד העדה החרדית, בעקבות דעתו כי מותר לערוך עבודות בנייה במתחם גולובנציץ בבית שמש.

בימים האחרונים סבל הגר"מ וכן אנשי ביתו, הצקות חוזרות ונשנות מאנשיו שלו – אנשי 'העדה החרדית', ולכך נדרש הגר"ע אופמן במכתבו.

במכתב כתב הגר"ע אופמן: "יש מחלוקת בהלכה בין גדולי הדור, ומלכים מתדיינים זה עם זה – אנו מה איכפת לנו, והדבר מסור אך ורק להכרעתם. אשר על כן, מחובתי לכתוב מחאה על מה שמבזים את רבינו שר התורה הראב"ד שליט"א. הוא פשע בל יכופר, וכל המבזה ת"ח גיהנום כלה והם אינם כלים".

המכתב המלא לפניכם:

אופמן

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סוף כל סוף כל רבני בד”ץ העדה החרדית פרסמו מכתב בעניין הקברים הנמצאים לטענתם במתחם שנלר בירושלים, ובו הם מביעים מחאה על החפירות וקובעים התנאים להכשר: ימים אחדים אחרי שביקרו במתחם שנלר שבירושלים , חשובי חברי הבד”צ של ‘העדה החרדית’ פרסמו, מכתב נגד המשך החפירות במתחם שלדעתם נמצאים בו קברי יהודים וישנו חשש לחילול קברים.

  במכתב שפורסם בעיתון ‘המבשר’ תחת הכותרת כתבו: “אחרי שביקרנו במתחם שנלר וראינו מערות קבורה עם כוכים וקברים, והמקום ידוע מאז כמקום שמצויים בו קברי ישראל, על כן אנו אוסרים בכל תוקף להרוס או לפגוע במערות הקבורה אף אם הם התרוקנו”. לדבריהם, “אם צריכים לבנות שם בחלק שיש שם מערות וקברים, יבנו על ידי כיפין על גבי כיפין כהלכה ובפיקוח”.

  הרבנים הגאונים הוסיפו: “אנו מוחים בכאב רב על כך שהוציאו עצמות מהקברים, וחייבים להחזירם למקום מנוחתם יחד עם העפר שהוציאו משם. ויש לסלק משם מיד את הארכיאולוגים המחטטים שם בקברי ישראל”.

  הרבנים מציבים תנאי להפסקת ההפגנות המתרחשות במתחם מידי יום: “כל העובדות, החזרת העצמות ובנית הכיפין מכאן ואילך צריך להיות בפיקוח תמידי על ידי המשגיחים ר’ רפאל לישפיץ ור’ חיים אליעזר היימליך”.

  בשבוע שעבר הגיעו מחכמי ירושלים מאנשי העדה, במתחם במסירת נפש ממש, בכדי למחות על חילול קברים שמתבצע במקום. ולצערינו הרב, “הרב המתיר הריפורמי” לא רצה לחתום ביחד עם הבד”ץ על המכתב הנ”ל בעצת בניו שחשודים שקבלו שוחד. “שומו שמים” הם לכאורה סובלים מחוסר יראת שמים…

  בספר דברים, טז, יט: “לֹא־תַטֶּה מִשְׁפָּט לֹא תַכִּיר פָּנִים “וְלֹא־תִקַּח שֹׁחַד” כִּי הַשֹּׁחַד יְעַוֵּר עֵינֵי חֲכָמִים וִיסַלֵּף דִּבְרֵי צַדִּיקִם” הכוונה שכסף יגרום לאנשים אפ’ צדיקים לסטות מדרך הישר, שהכוונה לשוחד. כל המטרה שלהם (משפחת רב המתיר הריפורמי) ללחום נגד הארגון החשוב אתרא קדישא, שידוע ל50 שנה+ שכל גדולי ישראל סומכין עליהם…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כבר תקופה ארוכה של כמה שנים אשר העדה החרדית בעיה"ק ירושלם תובב"א הולכת ומדרדרת מדחי אל דחי בפירצות מפירצות שונות, כגון ששלחו בריונים שלהם להפגין נגש נשי הצנועות הלובשות "שאל" בשליחות הרבנים שלהם, אע"פ שהנשים התלבשו כמנהג ירושלים בירושלם!!!, כאשר האחרון הכביד, כל פרשת חפירות הקברים בבית שמש והמסתעף, כאשר נראה שראב"ד העדה החרדית אינו מושעה מתפקידו ע"י אלו האמורים להיות ממונים על כך, או בעניין הכשרות, כאשר אחד הנקרא "יו"ר וועד הכשרות" מחליט מה כן לשאול את הרבנים בענייני כשרות ומה לא, ועושה ככל העולה על רוחו בתוך הוועד כשרות, ממש דעת בעל הבית, ועוד כהנה וכהנה. לא ביום אחד ולא בכמה ימים, אלא במשך שנים ארוכות מדרדרת העדה החרדית אל פירצות שונות, ואין מושיע, וראה ערות דבר ושב…

  לכאורה הסיבה לכל זאת היא אשר כידוע העדה החרדית מורכבת מרבני הביד"ץ, ומאלו הנקראים "הנהלת העדה החרדית", אשר אם בעבר היו אלו אנשים יקרים ונבונים ומורמים מעם, הלא כהיום הם לא יותר מכמה בעלי בתים פשוטים שבפשוטים אשר יש להם תאות ממון וכו'. דא עקא, אשר אלו המנהלים מושלים על רבני הביד"ץ, ויכולים למנות את הרבנים או לפטר אותם כל רגע כל שעה כל דקה.

  כאמור, מזה תקופה ארוכה אשר ישנם בהנהלת העדה החרדית "מנהלים" כאלו אשר כל רוחם נושב אל פשרנות, הם אלו אשר מונעים הפגנות כפי כוחם, הם אלו אשר משאירים את הרה"ג משה שטרנבוך שליט"א על כנו, ובהתנהלותם זאת ממיטים המה אסון וחורבן על העדה החרדית ועל כל כלל ישראל, אשר כבר קרועה מבפנים מריבוי מחלוקת, ורק כלפי חוץ נשאר שם "העדה חרדית" כאשר מבפנים שולטים כמה בעלי אינטערסים המחליטים מה מותר ומה אסור, מה מתאים לאינטערס שלהם ומה לא, ומוליכים את כלל הציבור אל עבר פי פחת.

  ב"ה כעת, לאחר שלחלק מהציבור כבר נמאס מהנהגה זאת של מנהלים בעלי בתים השולטים בהכל, ובפרט לגבי "בהשגחת הבד"ץ של גבריאל פפנהיים", קמו כמה יראי השם, ויסדו וועד כשרות חדש, וקטן ,אשר בינתיים חותמו מתנוסס על יין מיץ ענבים, ושמה בטוחים שהכל נעשה על טהרת הקודש ללא קשר ושייכות אל ענייני הביזנעס של אדון פפנהיים, מה שעורר קצת רוגז ומחלוקת, אך כבר נדמה שפעל מעט גם את פעולתו, להודיע לציבור אשר מאחורי החותמת היפה "בהשגחת בד"ץ העדה החרדית" מסתתר קל וריק אשר שואל את הרבנים רק מתי שנוח לו, ועושה רק מה שטוב לו, אולי כואולי, כעת יתעוררו מעט משנתם הרבנים אשר גם הם לא מפעילים את מלוא כוחם מה שיכלו לעשות במסי"נ לו רק היו חפצים בכך באמת.

  והטענה שהם מחונכים ומחנכים את ילדיהם כבר עשרות שנים שאין להכניס לבית שום הכשר מלבד 'העדה החרדית' השקר הזה הי' טעות גדול!!! אצל כל המשפחות ירושלמים. החינוך הזה מוכיר כל מוצרי העדה!!! וזה טעות גדול שכמה מהירושלמים שעובדים בוועד הכשרות בעדה המציעו הבדיחה הזאת.בושה וחרפה, עד איפה היגענו?

  יהי רצון שהמחאות בזמן האחרון נגד הנהלת העדה החרדית והחפירות בבית שמש, יגדלו יעשו פרי, ויבינו אותם מנהלים סוררים אשר אין העדה החרדית רכוש פרטי שלהם, ואין הם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם תמיד, כעצת יצר הרע, וגם על הדיינים והרע-בנים, מוטל חיוב זה, לצעוק ולמחות באותם סוררים ולפרסם קלונם ברבים, ולא יהיו כבני ערובה שבויים תחת יד כמה בעלי בתים עזים, ושלום על ישראל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. זה לא דבר חדש כך דרכם של אנשי בריוני ומנהלי "העדה החרדית":
  ה"רבנים" צריכים לשמוע בקול ה"עסקנים", הכל לפי האינטרסים!
  אבוי לו לרב שמנסה להמרות את פיהם של ה"עסקנים" "המנהלים" ה"מבינים" יותר טוב מהרבנים, מה היום "כבוד שמים" ומה מחר, והרי "דעת בעל הבית" נגד דעת תורה!!!!!

  יש אברכים שאומרים בדושינסקיא שהדברים מגיעים רק לאחר שהרב הגאון עמרם אופמן שליט"א התערב בענין שאין לו מספיק מידע, והוציא מכתב על פסק הגאב"ד שכידוע הרבי מדושינסקיא קרוב משפחה של הגאב"ד ולמרות כל הפרשה הכאובה כואב לו כשמישהו פוגע בכבודו. אבל הרי ידוע לכולנו שהמכתב הנ"ל של הרה"ג עמרם אופמן שליט"א.

  אבל לצערינו המכתב לא שוה כלום, מפני כמה דברים, ואין פה המקום להאריך, בגלל שאני מחשיב אותו כתלמיד חכם גדול, אבל אתן רק דוגמא אחת, למשל, הוא כותב שאין שם שום קברים, ו"כולם אומרים" שיש קברים, אבל לא יודעים אם הם קברי ישראל או לא וכו', ממילא נראה שטעה והוא לא כ"כ יודע המציאות על מה שיש שמה, וכתב המכתב מלחץ של… אולי הבריוני העדה, או ………

  זה לא דבר חדש כך דרכם של אנשי בריוני ומנהלי "העדה החרדית": ה"רבנים" צריכים לשמוע בקול ה"עסקנים", הכל לפי האינטרסים! אבוי לו לרב שמנסה להמרות את פיהם של ה"עסקנים" "המנהלים" ה"מבינים" יותר טוב מהרבנים, מה היום "כבוד שמים" ומה מחר, והרי "דעת בעל הבית" נגד דעת תורה!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. ברוך ה'.
  יש אנשים עם ראש על הכתפיים היודעים להשיב למלעיזים על משיחי ה' כגמולם.

  שמשון |
  הגב