רבני הקהילות ל'בית היהודי': "לחולל משבר קואליציוני"

איגוד רבני קהילות בפנייה לסגן שר הביטחון ולח"כ מוטי יוגב בבקשה לחולל משבר קואליציוני על הדרישה לגילוח הזקנים. {הזקן והסערה}

איגוד רבני קהילות בפנייה לסגן שר הביטחון ולח"כ מוטי יוגב בבקשה לחולל משבר קואליציוני על הדרישה לגילוח הזקנים.

"הדרישה לגילוח זקן היא תוצאה של הוויתור על תודעה יהודית ומתן לגיטימציה לתנועות הרפורמיות, הציבור יתקשה מאוד לקבל חוסר הצלחה. הקשר עם צה"ל חזק יותר מכל משבר".

מנכל איגוד רבני קהילות עמיחי אליהו פנה לסגן שר הביטחון ולח"כ מוטי בבקשה לחולל משבר קואליציוני על דרישת הצבא לגילוי זקנים.
לדברי אליהו החלטת צה"ל לחייב גילוח זקנים היא צעד נוסף של הצבא בפגיעה בזכויות הפרט של חייליו אוהבי המסורת . "צעד זה מתווסף להחלטת הצבא להוציא את 'תודעה יהודית' מהרבנות הצבאית ולהעבירה לידי חיל החינוך".

אליהו מוסיף כי הדרישה לגילוח זקן היא המשך האווירה אותה יוצרים ארגונים מסויימים נגד מה שהם קוראים "ההדתה" בצבא והמשך המגמה של מתן לגיטימציה לתנועות הרפורמיות. "הציבור לא יסלח על כישלון בלימת המהלך".

יחד עם זאת אליהו מוסיף כי הקשר עם צה"ל חזק יותר מכל משבר וניסיון של גורם כזה או אחר לערער אותו. "אני בטוח שמי שנתן את ההוראה לא היה מודע למגמות שעומדות מאחריה ויבין מהר את גודל טעותו".

באיגוד רבני קהילות המונים מאות רבנים בכל הארץ מסבירים כי, פעולות אלו פוגעות במרקם היחסים העדין שבין הצבא למשרתיו המסורתיים וחלילה עשויים להשפיע על מוטיבציית הגיוס בעתיד.

"בתהליכים האחרונים נוצר הרושם כאילו מדובר בתהליך מכוון של מידור הציבור הדתי והמסורת בישראל"
באיגוד הרבנים קוראים לצהל לחזור ולהיות כור ההיתוך של הציבור בישראל יחד עם ערכי היהדות והמוסר היהודי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.