רבני הר -נוף והאימאם בזירת הטבח: "להפסיק את האלימות"

הרב יהודה ברייטקוף מרבני הר נוף והאימאם ד"ר עומאר כיאל סיפרו בגלי צה"ל על המפגש הבין דתי בהר נוף להפסקת האלימות. במקביל כוננות גבוהה בבירה, במוסדות החינוך הוגברה האבטחה ושוטרי משמר הגבול הוצבו בסמוך לכפרים ערביים במזרח העיר.

 

 

כיממה לאחר הטבח בבית הכנסת בהר נוף בירושלים הבוקר כוננות גבוהה בבירה, במוסדות החינוך הוגברה האבטחה ושוטרי משמר הגבול הוצבו בסמוך לכפרים ערביים במזרח העיר.

השוטרים  עומדים בכניסות  לכפרים והם הונחו לחפש בכליהם. במקביל, ביקר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בחמ"ל יחידת התצפיות החדש של עיריית ירושלים, המפעילה בלוני תצפית הפזורים ברחבי העיר.

במקביל, בזירת הטבח, התקיים מפגש בין רבני הר נוף לבין מנהיגים ערבים,  הרב יהודה ברייטקוף מרבני הר נוף והאימאם ד"ר עומאר כיאל  סיפרו  בגלי צה"ל על המפגש הבין דתי בהר נוף להפסקת האלימות.

"הכנס הזה ביקש להדגיש שזה לאו דווקא חציית הגבולות, גם בלא חציית הגבולות גם הרמת יד סתם לא בבית הכנסת, לא בתפילין, לא בטלית, גם היא כמוה כדבר נתעב", אמר הרב ברייטקוף, והאימאם כיאל הוסיף: "אנחנו עובדים לחנך את הילדים שלנו לחיות במדינה כעם אחד, בשלום ובשלווה".

. .

 

"אני מתרשם שיש מאמץ אמיתי לשווק את היכולות שלנו, גם להגן וגם להתערב בזמן אמיתי נגד מפגעים ומחבלים", אמר נתניהו, והתייחס להריסת בית המחבל שרצח לפני כחודש את התינוקת חיה זיסל-בראון ברכבת הקלה. "זה צעד משמעותי וחשוב ויהיו עוד הריסות של בתים, יהיו עוד הרבה צעדים.

"אין לנו דבר נגד תושבי מזרח ירושלים, אבל לא נסבול פגיעות באזרחינו ונפעל נגד אנשים שמבצעים את הדברים האלו וגם נגד המתסיסים. ביד נחושה ותקיפה נחזיר את הביטחון לירושלים". ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר כי "עברנו אתמול יום מאוד מאוד קשה, אבל אנחנו מסתכלים קדימה ויודעים שנתגבר ונתמודד".

צילום פלאש 90 

...

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.