רבנים: "למחות נגד חילולי השבת בבירה"

רבני שכונות קריית יובל ובית וגן בירושלים קוראים לציבור להפגין נגד חילולי השבת המתרבים בעיר, ולהשתתף בקבלת שבת שתיערך ברחובה של עיר. הרבנים מאשימים כי הנהלת העיר מעודדת את חילולי השבת. {מלחמה נגד ברקת}

רבני שכונת בית וגן ושכונת קריית יובל קוראים לצאת למעמד ענק של קבלת שבת המונית שתתקיים בליל השבת הקרובה ברחובה של עיר, וזאת במחאה על התגברות חילול השבת בשכונות אלו. הרבנים מאשימים במכתבם את ראש העיר ניר ברקת (בלי להזכיר את שמו) כמי שמעודד את חילול השבת בעיר.

"כאשר רחמנא ליצלן מתרבים הקמים לפרוץ את חומת קדושת השבת בירושלים בכל מיני דרכים. לאחרונה הכבידו בפתיחת המתנ"ס העירוני בשכונת קריית היובל בעיצומה של שבת קודש להצגת סרטים וכו', ועוד ידם נטויה בתכניות ומזימות נוספות [שלא יעלו בידם ח"ו] וכל זה בעידוד הנהלת העיר והסובבים".

הרבנים פונים בקריאתם אל תושבי השכונות – בית וגן וקריית יובל כי "לא עת לחשות למול קדושת השבת היקרה ציפור נפשנו הניתנת למשיסה, בפרט שעיני כל המקומות העירוניים בירושלים תובב"א נשואות עלינו הקרובים אל החלל לראות התצלח מזימתם זו ח"ו".

"לכן", קוראים רבני השכונות אל התושבים הדתיים והחרדים המתגוררים בה: "נתכנס כולנו למעמד קידוש השם במחאה על כבודה של השבת המלכה, שבת זו פרשת ויחי, לאמירת קבלת שבת ותפילת ערבית על פני הכיכר ברחוב זנגוויל". עיקר ההפגנה היא בשל פתיחת המתנ"ס העירוני להקרנות סרטים בשבת.

המדובר בפעם הראשונה בה מאשימים הרבנים במכתב גלוי את ראש העיר ניר ברקת וסביבתו הקרובה, אשר בשיחה עם קוקר אישרו חלק ממארגני המכתב כי הכוונה ליועצו החרדי של ברקת, כמי שעומדים מאחורי גל חילולי השבת המתרחבים בחוצות עיר הקודש ירושלים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.