רבני צפת נגד מופע הכלייזמרים

רבני ואדמו"רי העיר צפת, חתמו על האיסור ללכת ולהשתתף בפסטיבל הכליזמרים השנתי המתקיים השבוע בעיר

מעל ל-33 רבנים וראשי ישיבות מצפת והסביבה, חתמו השבוע על גילוי דעת וקול קורא בו הם קוראים לציבור החרדי ולנופשים בעיר צפת להדיר את רגליהם מפסטיבל הכליזמרים השנתי שייפתח השבוע בצפת. לדברי העסקנים שהחתימו את הרבנים על המכתב, "אין לציבור החרדי מה לחפש שם".

בין החותמים על המסמך נמצאים רבנים ידועים ומוכרים מצפת והסביבה, ובהם האדמו"ר מנַדבורנא – רבי יששכר בער פנחס לייפער, רבה של העיר העתיקה בצפת, הרב דב קפלן, הרב משה רכניצר, הרב אליהו ביטון הרב של המועצה האזורית מרום הגליל, הרב רפאל כהן רב מוסדות יתד התשובה ורב שכונה בעיר צפת ועוד רבני קהילות, ביניהם גם רבנים מחב"ד וברסלב.

וכך כותבים הרבנים במודעה שהופצה בעיר צפת: "הננו בזה להסיר מכשול, אשר בלא משים לב נשתרש בקרב מחננו והוא הפִּרצה הנוראה של ההליכה וההשתתפות בפסטיבל הכליזמרים, ואין כאן המקום להאריך בגנות מופע זה והלכה פשוטה היא שאסור להימצא במקום תערובת ופריצות, ועל אחת כמה וכמה שבאים לשם המוני בני אדם, והמכשלה גדולה ביותר".

הרבנים ממשיכים וכותבים בחומרה כי "על כן אנו מגלים דעתנו, דעת תורה, שאסור באיסור חמור להימצא במקומות שמתקיימים בהם המופעים הללו, גם אם הנגנים הם שומרי תורה ומצוות. על ההורים והמורים מוטלת אחריות להרחקת הילדים והתלמידים ממקומות אלה".

מכתב הרבנים החמור

אברהם יוספוב, תושב חרדי מהעיר צפת, אומר ל'אקטואליק': "לא מספיק שאנחנו סובלים מהפקקים ושאין כניסה ויציאה מהעיר ברכבים פרטיים בימים של הפסטיבל (רק תושבי העיר יכולים להיכנס עם רכבים, אבל לך תעמוד שעות בכביש עד שתהיה לך אפשרות להיכנס), אלא שגם האירוע הזה נערך בערבוביה נוראה".

עוד אומר יוספוב, "אני מבין את הצורך לעשות פסטיבל כזה לציבור החילוני בעיר, אבל העיר בתהליך של התחרדות, אז למה לא לעשות בחלק מהאירועים מחיצה מסודרת כך שכל תושבי העיר צפת יוכלו ליהנות? שיהיה לנו מקום להוציא אליו את ילדינו באופן כשר?"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כלי זמר

    כל בת שתתפס שם תצא ללא שום אזהרה מהסמינר או מבית הספר וכן כל ילד לא יוכל להמשיך בתלמוד תורה אברך לא יוכל להמשיך בכולל נא להודיע לכולם ראו הוזהרתם

    אבי |
    הגב