רבני קופת ׳חזון איש – בית אברהם' במגבית לקראת חנוכה

באסיפת הרבנים שהתקיימה בבני ברק בבית נשיא הקופה הגה"צ רבי דוד חיים שטרן שליט"א, השתתפו הגאון רבי יעקב אדלשטיין רבה של רמת השרון, רבני הקופה הרה"ג נחום שטרן ר"י "באר ישראל", הרה"ג יצחק בוגץ והרה"ג צבי קלבינוב. כן נכח בישיבה רו"ח שמואל דחוח-הלוי המלווה את הקופה מבחינה חשבונאית מקצועית.

במהלך האסיפה דנו הרבנים הגאונים שליט"א בבקשות העומדות לפתחה של קופת החסד, כאשר כל בקשה נידונה בכובד ראש על מנת לנתב את כספי הצדקה בצורה הראויה ביותר.

רו"ח שמואל דחוח-הלוי העניק סקירה פיננסית על המאזנים השונים, ולאחר מכן הורו הרבנים לחברי וראשי הקופה לטפל בבקשות שהגיעו לקופה על פי הקריטריונים שנקבעו.

קופת 'בית אברהם' ידועה בפעילותיה שמחתנת חתנים וכלות יתומים ועוסקת בחלוקת סלי מזון בערבי חגים למאות משפחות נזקקות בבני ברק וברחבי הארץ. לקראת חג החנוכה נערכים בקופה לחלוקת חסד בכפוף להנחיות הרבנים כפי שהתקבלו באסיפה.

נשיא הקופה הגה"צ רבי דוד חיים שטרן הנחה את רבני הקופה שלא להיות אדישים למצוקות , דוקא בחג החנוכה יש ענין גדול להרבות בצדקה וע"כ יש לפעול להכניס את האור לכמה שיותר משפחות וכידוע מהספרים הקדושים גודל החשיבות שבענין הצדקה בחנוכה "כ"א שיסייע בוודאי יזכה לכל ההשפעות הקדושות מהחג"

הגאון רבי יעקב אדלשטיין התפעל מאד מהיקף הפעילות ומעוצמת הבקשות שאושרו במהלך האסיפה ואמר שזכות גדולה היא לתרום ולהיות שותף במפעל החסד הגדול והמיוחד – "קופת החזו"א בית אברהם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.