רבני ש"ס ו'יחד' בקול קורא משותף

מקיר לקיר: רבנים מכל קצוות הקשת מתאחדים וקוראים לסרב פקודה בעת פינוי בית הכנסת בגבעת זאב. למכתב המלא {המאבק על בית הכנסת}

מתפללי בית הכנסת בגבעת זאב מדווחים כי לפני זמן קצר התקבל מידע לפיו כוחות הביטחון ינסו להרוס את בית הכנסת הלילה. המתפללים הודיעו כי בכוונתם לנהל מאבק תקיף נגד כל ניסיון לפגוע במקום.

בצל החשש הכבד להרס בית הכנסת אילת השחר בגבעת זאב בשל פסיקת בג"ץ, מתפרסמת הערב קריאת רבנים חסרת תקדים לשוטרים וחיילים שלא ליטול חלק בהרס בית הכנסת.

בשבועות האחרונים מתבצרים בבית הכנסת ובסביבתו עשרות פעילים ובני נוער המבקשים למנוע בכל דרך את ההרס המתוכנן.ביום רביעי בשבוע שעבר הודיעו שופטי בג"ץ כי הרס בית הכנסת לא יעוכב יותר בשום מקרה, והורו להרוס אותו בתוך שבועיים – עד ל-17 בנובמבר.

על הקריאה שארגנה תנועת "דרך חיים" הפועלת למימוש חייו הציבוריים של עם ישראל על פי התורה, חתמו רבנים בכירים מקצוות הקשת ובהם בכירי הרבנים הספרדים: הרב מאיר מאזוז ראש ישיבת כסא רחמים, הרב שלום כהן נשיא מועצת גדולי התורה של מפלגת ש"ס וראש ישיבת פורת יוסף, הרב שלום ארוש ראש מוסדות 'חוט של חסד', הרב בן ציון מוצפי ראש מוסדות 'בני ציון', המקובלים הרב דוד בצרי ראש ישיבת השלום והרב בניהו שמואלי ראש ישיבת המקובלים 'נהר שלום', והרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית.

בנוסף חתמו על הקריאה הרב יצחק גינזבורג ראש תנועת 'דרך חיים' ומוסדות 'גל עיני', הרב אביגדור נבנצאל רב הרובע היהודי והרב דוד חי הכהן ראש מוסדות 'אורות התורה' בבת ים.

"בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב עומד בפני חורבן", כתבו הרבנים. "זהו מעשה האסור על פי תורתינו הקדושה, 'לא תעשון כן לה' אלוקיכם', בכל מקום וכל שכן בבית כנסת השוכן בארץ ישראל. גם החלטת מלכות ושלטון אינה משנה איסור תורה חמור זה שיש בו גם חילול ה', כהלכה פסוקה שאם גזר המלך לעבור על מצוה אין שומעים לו".

"אנו קוראים לכל מי שלב יהודי בקרבו – חוסו על נפשותיכם ואל תגעו לרעה בבית הכנסת! וכל הפורש מן העבירה החמורה הזו תבוא עליו ברכת טוב ויצליח בכל דרכיו", הוסיפו הרבנים.

הרבנים פונים גם לשוטרים שאינם יהודים: "גם בני עמים אחרים העובדים במשטרה שימנעו מפגיעה בקדשי ישראל – יזכו לברכה מאת אלוקי אברהם, אב המון גויים

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איפה שס איפה אגודה למה נשלחתם לכנסת?
    יותר לא נצביע לבחירות הטמאות ברכה לבטלה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב