רבני תל-אביב נגד דרעי: "קדושת השבת לא חלה על תל-אביב?

"יש לקרוע קריעה על כך שלראשונה ח"כים המחשיבים עצמם חרדיים הודיעו רשמית כי הציווי האלוקי בעשרת הדיברות "זכור את יום השבת לקדשו" איננו חל על תל-אביב, חלילה וחס", הצהירו הרבנים

רבני קהילות ושכונות בתל-אביב מביעים היום זעזוע מהפרסומים על אודות הסיכום בין ראש הממשלה לח"כ יעקב ליצמן והח"כים החרדיים בפגישתם אמש.

זאת, משום שבפרסומים נאמר מפורשות, והח"כים החרדים הודו בכך בפה מלא, כי "באותה פגישה סוכם שיחוקק חוק המשמר את הסטטוס קוו בכל הארץ, ויתן סמכויות לשר הפנים שלא לאשר חוקי עזר לפתיחת חנויות בשבת. אך עם זאת החוק לא יכלול את תל אביב, והמרכולים בתל אביב לא ייסגרו".

"יש לקרוע קריעה על כך שלראשונה ח"כים המחשיבים עצמם חרדיים הודיעו רשמית כי הציווי האלוקי בעשרת הדיברות "זכור את יום השבת לקדשו" איננו חל על תל-אביב, חלילה וחס", הצהירו הרבנים, "התורה ניתנה לכל עם ישראל ללא הבדל בכל מקום בעולם. ח"כים שהסכימו לכך שיש הבדל בין קדושת השבת בירושלים ובבני ברק לקדושת השבת בתל-אביב – מן הראוי שיתפטרו מייצוג מפלגותיהם. פשוט מגוחך שאנשים כאלו נחשבים למייצגי הציבור שומר התורה".

הרב יוסף גרליצקי, רב מרכז תל אביב: "לאף בן אנוש בעולם אין את הזכות לנהל 'עסקים' על מצוות התורה – שמור לי על המצווה הזאת פה ואוותר לך על מצווה אחרת שם.. קל וחומר לא לאותם ח"כים חרדים, שעתה התגלה שאינם ראויים כלל לייצג את הציבור שומרי התורה. כל יהודי בתל-אביב זכאי לשבות ביום השבת וליהנות ממנוחת וקדושת יום השבת, בדיוק כמו שראויים לכך יהודים במאה-שערים.

"ההסכמה הרשמית של ח"כים "חרדיים" שבתל-אביב ניתן יהיה לפתוח מרכולים בשבת, משמעותה היא כפיית עבודה בשבת על סטודנטים צעירים ואמהות ממצב סוציו-אקונומי נמוך, ממש כמו בעידן הקומוניזם של ברית-המועצות; וגזירת אבדון סופית, ח"ו, על אווירת השבת ברחובות העיר. זוהי חרפה והתדרדרות שלא הייתה כמותה בישראל, שהאחראים לה ישירות הם חברי-הכנסת ליצמן, גפני ודרעי".

הרבנים יפרסמו בעיתונות החרדית מחאות בחתימת כל רבני העיר, בהם יקראו לח"כים החרדיים לתקן מיד את המעוות ולהתנצל ברבים על טעותם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אכן לא יאומן כי יסופר. בכיה לדורות. פני הדור כפני הכלב. ממש ככה

    מושחתים מושחתים מושחתים… ככה אפשר להמשיך ולומר עשרות אלפי פעמים

    הנבואות הלא טובות גם מתגשמות |
    הגב