רבקה רביץ: "הייתי רוצה להיות חברת כנסת"(וידאו)

בראיון חג ל'ידיעות אחרונות' סיפרה ראש הסגל של נשיא המדינה על העבודה לצידם של גברים, על שאיפותיה לעתיד ועל הסיכוי שנשים יכהנו כחברות כנסת במפלגות חרדיות

רבקה רביץ מוכרת בעיקר כמי שליוותה שנים רבות את רובי ריבלין בתפקידו כיו"ר הכנסת, אך גם עומדת מאחורי בחירות של ריבלין לנשיא המדינה. בראיונות שהעניקה לעיתוני החג (ידיעות אחרונות ומקור ראשון), חשפה מעט על מאחורי הקלעים בעשייה ובשילוב של אם חרדית ל-11 ילדים, ראש הסגל בבית הנשיא ומלמדת מחשבים.

לשאלה כיצד היא מסתדרת במשכן הנשיא בין הפוליטיקאים והגברים החרדים, השיבה רביץ: "אנחנו חיים במזרח התיכון, בתרבות שבה החזק שולט. כולם מבינים אישה שנמצאת בעמדת כוח, וברגע האמת מסתדרים עם זה. ועל הנשים שנמצאות בעמדות האלה יודעות לנצל את כוחן ויכולותיהן" השיבה רביץ.

בהמשך נשאלה האם היא מעוניינת לכהן כחברת כנסת: "מאוד, אם כי זה לא החלום האולטימטיבי שלי. כרגע בחברה החרדית זה לא אפשרי, אבל בעתיד דברים עשויים להשתנות. תוך שנתיים שלוש תעבור חקיקה שתחייב כל מפלגה לשריין ברשימתה לפחות 20% לנשים, ומפלגה שלא תעמוד ברף הזה תיקנס קשות".

"לפני גדולי התורה תעלה השאלה אם להמשיך להתנגד לשילוב נשים ברשימה בכנסת, מה שיחייב את המפלגות לעבוד על תקציבים מופחתים בשיעור של 70% ממימון המפלגות שהן מקבלות יום, או למנות מישהי נאמנה להלכה שפועלת בצניעות הנדרשת. כשם שנשים היום מנהלות סמינרים ובתי ספר, הן יכולות להיות חברות כנסת. אבל השינוי בתפיסה לא יגיע כל עוד זה לא יהיה הכרחי". כך רביץ.

רביץ מוסיפה עוד על האפשרות לכהן כחברת כנסת חרדית ראשונה: "אני חושבת שאישה יכולה להיות ח"כית מצוינת. היא עולה על גברים בדברים רבים – בכישורי ריבוי המשימות, בכושר הריכוז, בנקודות מבט שונות על דברים. אישה יכולה לעשות עבודה נהדרת לציבור החרדי. בינתיים אני רוצה לראות את חברת הכנסת הראשונה שתקום ותגיד: למה ישיבות מליאה מתחילות בארבע אחר הצהריים ונמשכות עד שעות הלילה, ולא בין 11 בבוקר לארבע אחר הצהריים? כמחצית מחברי הכנסת הם אבות ואמהות לילדים קטנים שמחכים בבית. בחברה הישראלית ובשוק העבודה חסר השיח המשפחתי. בכנסת, וגם בבית הנשיא, נתקלתי בסוג של שוויץ 'מי נשאר יותר מאוחר'. אני חולמת על היום שבו אנשים יוכלו להשוויץ: עכשיו ארבע וחצי אני סוגר והולך".

וכך נראה סדר היום של הנשיא ריבלין במחיצת הרל"ש החרדית

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בושה – זה אשה חרדית ?

    קריירה ?? זה החינוך ?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב