רב דת"ל: "ביטול חוק הגיור = האיום האיראני"

השוואה מקוממת: הרב רונן נויברט תוקף בחריפות את המפלגות החרדיות ומאשים: "הם מכתיבים לכולנו סטנדרטים של מיעוט"

ביטול רפורמת הגיור: באגף הליברלי של הציונות הדתית מתקשים להשלים עם ההישג הגדול של ש"ס בנושא, ובכירי רבני צהר ובית-הלל יוצאים למתקפה חזיתית נגד ש"ס וראש הממשלה.

הרב רונן נוייברט, מבכירי רבני בית-הלל, אף טען כי מדובר בלא פחות מאיום קיומי. בדברים שפירם בעמוד הפייסבוק שלו כתב הרב נויברט: "נתניהו תקף הבוקר שוב את המו"מ שמנהל הממשל האמריקאי עם איראן בנושא הגרעין. נתניהו הדגיש פעם נוספת בצדק את האיום הקיומי למדינת ישראל. אלא ששעות ספורות אחר כך ביטל נתניהו במו ידיו את חוק הגיור, דבר המציב סכנה קיומית לא פחות חמורה בפני החברה הישראלית".

הרב נויברט הוסיף: "חיים בקרבנו מעל 350,000 עולים מחבר העמים, כולם אזרחים ישראלים נאמנים המשרתים בצבא ומעורים לחלוטין בחברה הישראלית. הם חוגגים איתנו את החגים, נותנים שמות ישראלים לילדיהם ושותפים איתנו לבנין המדינה ולגורלה. הכל מצויין למעט פרט שולי אחד – הם אינם יהודים מבחינה הלכתית. אם לא יימצא פתרון, אנו עלולים למצוא את עצמנו בעוד מספר שנים עם מספרים מפחידים של נישואי תערובת. האויב הגדול ביותר של העם היהודי, מגפת ההתבוללות, יגיע לפתחנו. היה כבר פתח לתקווה ע"י התקנה של הממשלה הקודמת, תקנה שאפשרה לפתוח עוד בתי דין ולהגדיל משמעותית את מספרי הגיור. היום, הפתח הזה נסגר עד להודעה חדשה. כיום נולדים לאותה אוכלוסיה כ-4000 תינוקות בשנה בעוד מספרי הגיור השנתיים עומדים על כ – 1000. הסטטיסטיקה ברורה לכל בר דעת . זו פצצת זמן מתקתקת אשר כאמור אינה מסוכנת פחות מפצצת הגרעין האיראני לעתיד קיומנו".

בשלב זה עבר הרב נויברט לתקוף את החרדים ואת ראש הממשלה: "האיום הזה לא יפגע במגזר החדרי שסגור בקהילותיו, לא משרת בצבא, לא לומד באוניברסיטה ולא יוצא למעגל העבודה. האיום הזה יפגע בנו, בילדים שלנו, בעתידה של רוב החברה הישראלית…אבסורד שהפוליקאים החרדים מכתיבים לכולנו סטנדרטים של המיעוט אותו הם מייצגים. אבסורד גדול יותר שנתניהו וכל חברי מפלגתו נוהים לצלילי החליל של המפלגות החרדיות. נקודת אור ביום הזה הם בנט ושקד שעמדו באומץ נגד החלטת הממשלה".

"יום עצוב ולא רק בגלל צום י"ז בתמוז", מסיים הרב נויברט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.