רב דת"ל: "קמפיין ש"ס – חילול השם"

הרב אמנון בזק נגד קמפיין ש"ס: "החלפת מי שאין לו גוף ולא דמות הגוף בתמונתו של האב עובדיה במודעות ענק היא בגדר חילול השם, ובנוסף פגיעה בזכרו ובכבודו של הרב עובדיה עצמו"

הרב אמנון בזק, מרבני ישיבת אלון שבות בגוש עציון, יוצא הבוקר במתקפה חריפה נגד קמפיין "אבא מסתכל מלמעלה" של ש"ס ומכנה אותו חילול השם.

 

בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו הוא כותב: "מנהלי הקמפיין של ש"ס יכלו להסתייע בציטוטים רבים מפיו של הרב עובדיה זצ"ל בתמיכה בש"ס, אבל במקום זה הם העדיפו ללכת על מה שהיה נראה להם כנראה יותר משכנע: סיסמת "אבא מסתכל מלמעלה", המתנוססת בראש חוצות, שמשמעותה: הרב עובדיה בצלמו ובדמותו מסתכל עליכם מן השמים כשאתם בקלפי, ואם לא תצביעו ש"ס הוא מאוד יכעס".

 

הרב בזק ממשיך: "הדרישה מן האדם לחשוב על מי שמסתכל עליו מלמעלה מוסבת בתורת ישראל אך ורק כלפי הקב"ה, "עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבין". והקב"ה – מה לעשות – איננו ש"סניק, ובכלל, אין הוא ממליץ לבני אדם במי לבחור".

 

"הבחירה היחידה שהתורה ממליצה עליה היא "לָלֶכֶת בִּדְרָכָיו וְלִשְׁמֹר מִצְוֹתָיו וְחֻקֹּתָיו וּמִשְׁפָּטָיו", ואת השאלה באיזו דרך ניתן לקדם ערכים אלו בעולם היא מותירה לתבונתו ולשיקול דעתו של האדם. החלפת מי שאין לו גוף ולא דמות הגוף בתמונתו של האב עובדיה במודעות ענק היא בגדר חילול השם, ובנוסף פגיעה בזכרו ובכבודו של הרב עובדיה עצמו. ולפלא, שאיש מבני משפחתו של הרב לא נזעק אל מול הקמפיין הזה, שאמור היה לעורר יותר מכול את הקריאה: 'אבא, מה עשו לך?!'", מסיים הרב בזק.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בתור מי שמכיר את אמנון בזק… אם הוא מתנגד אז כנראה שזה קמפיין ממש טוב…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. צודק ! האמת כואבת דרעי עושה פאדיחות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. למנהל האתר, כמה שילמו לך כדי ליחצן את ש"ס? לא יאמן איך כל התקשורת והעיתונות מושחתים רודפי ממון ובצע ( ואיני נמנה על חבורת אלי ישי )

  דניאל |
  הגב
 4. זה אותו רב שדיבר נגד חתונות עם הפרדה בין גברים לנשים.

  יהודי |
  הגב
 5. שיסתום את הפה שלו הבזק הטיפש הזה!!!
  כל הזמן הוא יוצא נגד החרדים ועושה חילול השם!

  צבי לוי |
  הגב