"האדמו"ר שלכם לא יקבל ממני אישור עליה לכותל" • ‫לסיפור המלא

לאחרונה החלה להתגבר תופעת עליית חרדים להר הבית, ועל כך החליט רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ לעשות לכך סוף.

לאחרונה הוא מסתובב בבתי גדולי ישראל החרדים להחתימם על כרוז 'קול קורא' נגד החרדים שעולים להר הבית, מרן הגראי"ל שטינמן וכן מרן הגר"ח קנייבסקי והאדמו"ר מויז'ניץ ועוד נתנו כבר חתימתם לאיסור הגורף על עליה להר הבית.

אך בעיני האגודה למען עליה להר הבית הדבר לא מוצא חן והם מפרסמים כי רב הכותל מפעיל לחצים ואיומים על רבנים ואדמורי"ם נוספים שעדיין לא חתמו, בכדי שיחתמו על הקול קורא, ולדבריהם הוא אף מאיים כי מי שלא יתן הסכמתו לאיסור לא יקבל אישור עליה עם רכבו הפרטי להכותל המערבי, כנהוג שמכבדים אדמורי"ם ואישי ציבור ורבנים.

ישראל פרטיג מ'אגודת החרדים העולים להר הבית' מאשר את הדברים כי רב הכותל מפעיל לחצים גדולים על בתי אדמורי"ם נוספים שיחתמו על הקריאה שלא לעלות להר הבית ואף הוסיף: "זה לא סוד שהמשטרה מפחדת מאד מהתגברות עליות החרדים למקום המקדש. רק לפני שנה השב"כ ניסה להשפיע ולשכנע את אחד מחברינו לסובב בבתי גדולי ישראל ולשאול את דעתם בנושא העליה להר. מפעילי השב"כ הסבירו לו בטוב טעם שאם החרדים בהמוניהם יבקשו לעלות להר הבית, זה עלול להצית אש אצל הערבים שיראו זאת כמלחמה על מסגד אל אקצה. המפעילים הבטיחו לו סכום כסף גדול תמורת כל הקלטה שהוא יביא משיחה שלו עם רב חרדי בנושא".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יוסי ביליין יו"ר מרצ מינה אותו לרב הכותל – ביילין היה 3 חודשים שר הדתות – ככה במקרה היה 3 חודשים שהוא היה השר, וזה היה המינוי היחיד ובעצם הדבר היחיד שהוא עשה בתיק הדתות., אמור לי מי מינה אותך ואומר לך מי אתה ומה מעשיך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מתי הוא ניהיה רב? ומי הסמיך אותו? בור ועם הארץ מדאורייתא ומדרבנן

  אביה בן שלמה |
  הגב
 3. רב הכותל מחלל שם שמים ברבים. לא ברור מי הסמיך אותו לרבנות, עם הארץ שכזה שלא יודע לפתוח ספר וללמוד, הרמב"ם בהלכות ביאת מקדש פרק ג' הלכה ד' 'טמא מת אפילו המת עצמו מותר להכנס להר הבית'. שילך ללמוד במקום לקשקש ולהפריע.

  אברהם בלשצקי |
  הגב
 4. ממשיך דרכו של ירבעם בן נבט שהצר את צעדי העולים להרהבית לבית המקדש.

  משולם |
  הגב