רב הכותל לאפיפיור: "הילחם באנטישמיות"

האפיפיור סיים לפני שעה קלה את ביקורו בכותל ובהר הבית. במהלך הביקור נפגש האפיפיור עם רב הכותל והמקומות הקדושים שביקש ממנו להילחם באנטישמיות. "זכינו לנס גדול לשוב לכאן אחרי גלות ארוכה ואחרי שואה איומה. וב"ה עם ישראל חי וקיים בארץ ישראל ויכול להתמודד בכל יום ויום עם הייעוד והאתגר "ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קדוש", אמר הרב לאפיפיור

האפיפיור ערך לפני שעה קלה ביקור בהר הבית ובכותל המערבי, במהלך הביקור אמר האפיפיור: "נעבוד יחד למען צדק ושלום".

בפתח ביקורו בכותל נפגש האפיפיור עם רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ, שאמר לו: "ברוך הבא לעיר הקודש, ירושלים. ולמקום המקודש הכותל המערבי, למרגלות הר הבית- הר מרום הבית…בספר תהלים כתב דוד המלך, נעים זמירות ישראל "בשוב השם את שיבת ציון היינו כחולמים". ירושלים שהגעת אליה, אדוני האפיפיור, איננה רק ירושלים המציאותית. זוהי גם ירושלים של חלום. חלומם של מיליוני יהודים במשך אלפיים שנים ארוכות של גלות. ירושלים היא חלום שהתגשם, ואנחנו – עודנו הולכים בו כחולמים. ומצפים להתממשות החלום במלואו".

בהמשך דיבר הרב על שנות הגלות האיומות שעברו על עם ישראל ועל השיבה לארץ אבות: "דרך ארוכה עברנו בדרך חזרה הביתה. היטלטלנו בארבע קצוות תבל. משך אלפיים שנה שבענו בוז, רווינו צער, אך בכל יום ויום התפללנו והאמנו "לשנה הבאה בירושלים". זכינו לנס גדול לשוב לכאן אחרי גלות ארוכה ואחרי שואה איומה. וב"ה עם ישראל חי וקיים בארץ ישראל ויכול להתמודד בכל יום ויום עם הייעוד והאתגר "ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קדוש".

"עם ישראל היושב בירושלים הוא ההוכחה הנעלה לכוחה של האמונה לשנות מציאות. אמונה שהביאה לירושלים מספרד את הרמב"ן, רבי משה בן נחמן, להקים בה מחדש יישוב יהודי לפני מאות שנים. אמונה שהביאה את רבי יהודה חסיד ותלמידיו לעלות לארץ מפולין לפני מאתיים שנה ולקבוע את מושבם בירושלים. אמונה שמכוחה עלו רבבות יהודים לארץ ישראל ולירושלים..ירושלים הבנויה היא נס שהתחולל בכוחה של האמונה. ברוך שעשה לנו נס במקום הזה", הכריז הרב רבינוביץ בגאווה.

"כולי תקווה שבארץ זו לא יהיה מקום למי שמנצל ומעוות את השתייכותו הדתית ובכך הופך לחסר סובלנות ואלים כלפי הזולת. אני מפציר בכל הנושאים באחריות שלא להפסיק ולו לרגע לחפש פתרונות הוגנים לבעיות המורכבות, כדי שהישראלים והפלסטינים יוכלו לחיות בשלום. עלינו לצאת באומץ לדרך הדיאלוג, הפיוס והשלום. אין דרך אחרת", סיים הרב את דבריו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. השכינה הקדושה צועקת על עלבונה.

  הקב"ה בוכה ואומר…
  על כבודכם מחיתם על כבודי לא מחיתם – מחאה גלויה נגד שמואליק רבינוביץ שעשה מעשה נבלה שאיפשר לאפיפיור The Pope להתייצב מול הכותל המערבי עם צלב בעודו.

  הנבלה סרוחה שמואליק ראבינביץ שאיפשר לאפיפיור-pope (אבי אבות הטומאה) להתייצב מול הכותל המערבי עם צלב בעוד שמולו, ולא כיסה את הצלב, אם הוא לא היה מכסה את הצלב במקום כלשהו וכך גם בכותל, זה היה כואב לי מאוד על שמאפשרים לו להתייצב ככה מול הכותל המערבי אבל לא הייתי בא בטענות לרב הכותל הרב שמואל רבינוביץ, הוא היה בודאי טוען כי אין בכוחו לעשות כאן דבר.

  אבל כשמצאנו כי הוא כיסה את הצלב בהר הבית בשל כבוד למוסלמים, ואף כיסה את הצלב כשהוא היה מול פני הרב שמואל רבינוביץ, ומול הציבור היהודי שם, אבל כאשר התייצב מול הכותל המערבי שם הוא היה עם הצלב ושמואל רבינוביץ לא הבין כי עליו היה למחות מחאה גדולה? מפני שיש בכך חילול ד’ ופגיעה קשה בכבודו של קודשא בריך הוא, כאילו על כבודו של רב הכותל צריך לכסות את הצלב, אך על כבודו של הקדוש ברוך הוא כאן זה לא משנה כלל, זה מעשה שחייב לזעזע כל יהודי.

  אם הייתי שם לא רק שהייתי מוחה בכל כחי, הייתי קם ועוזב את המקום תוך גילוי דעת, כי כבודו של הקב”ה קודם לכבודו של רב הכותל-שמואליק, ואדרבה, לכסות היה צריך גם כאן וגם כאן, אי הצבת תנאים מוכיח כי משהו חולה מאוד בכח היהודי. המוסלמים הציבו תנאי קודם למעשה שאם הוא בא להר הבית עליו לכסות את הצלב, והוא אכן עשה כך, ואילו בכותל המערבי מותר לו לבא עם צלב על דבר שכזה ציפיתי שנשמע קול מחאה,

  אני כאן מוחה מחאה גדולה:
  אני רואה בזה מעשה חמור חילול ד’ ופגיעה קשה וגסה בקדושת המקום ובקב"ה, ואעיר כאן לרבה של הכותל החולה נפש על כבודו, בתפקיד שלך יש הרבה רגעים לא נעימים, ואם אתה רב אמיתי היה עליך להוכיח זאת כאן, כשלא נעים, זה היה מרים אותך ומוכיח כי אתה ראוי לתפקיד, להתחנף להתרפס לשחק מה יפית בפני מבקשי נפשנו בפני עבודה זרה, ככה נהגו מי שגרמו שאלפים ורבבות הובלו לשחיטה.

  וידוע לנו שאתה (שמואליק) הוא זה שרוצה ששליטת "מירון" דהיינו מקום הקדוש של הרשב"י שיעבור למדינה הטמאה – מדינת איזראל ר"ל, לעשות דבר כזה שייך רק לערב-רב. וד"ל!!!!! יש לך רישעות שהורסת את הדת, זו נפילה קשה לעם היהודי ברוחניות, ממש חלק מערב רב, רפורמים, משיחיים, נוצרים, מוסלמים, גויים וכו'

  היה עדיף למות בשואה ולא לעלות לכאן ולהתקלקל ממך בטומאה כזו, ובאין סוף קלקולים שהעניקו השלטונות הציונות, בימי העליה ועד היום הזה לא פסקו כלל! "צא טמא"

  כל הרבנים האלה שלחצו ידו של אבי אבות הטומאה, הם רשעים גמורים, ואין להם חלק לעולם הבא, הם עשו חילול השם גדול מאוד מאוד, הם לא רבנים אלא מסיונרים, בדיוק כמו האפיפיור הרשע הזה, שרוצה את קבר דוד, ועוד מעט ירצה גם מערת המכפלה, קבר רחל, קבר שמואל הנביא, מירון, בקיצור את כל ארץ ישראל, אבל השם ית' לא יתן לו את מה שהא מבקש, וה"רבנים" הרשעים האלה מצטלמים איתו הם יתנו את הדין בשמיים הם מתחנפים למסיונר נוצרי ושוב אני אומרת הם לא רבנים הם מסיונרים ממש!!!

  לצערינו הרב: לגוי הטמא הזה (האפיפיור שהוא ראש הקליפה) יש יותר חן ורוחניות מאשר לרוב הרבנים האלו, שהם נציגי המדינה הציונות.

  הסיבה שהם הגוים, כ"כ נמשכים למקומות הקדושים בירושלים, ובונים כנסיות באיזורים מקודשים, הר הזיתים, ליד קבר דוד, משום שאין להם קיום בלי הקדושה, הזוהר הקדוש מדבר על זה, כוחות הסטרא אחרא יונקים את החיות שלהם מהקדושה, אחרת הם נאלמים כי הם בעצם סוג של פאטה-מורגנה, הם פשוט לא קיימים באמת, זה תעתוע, וככל שאנחנו קרבים לאחרית הימים הכוחות האלה נעשים יותר ויותר כבדים ומציגים עצמם כביכול כמוחשיים, אבל בקרוב ממש, זה הכל יעלם כמו אבק פורח כשתבוא הגאולה בב"א.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב