סערת הרחבה: רב הכותל מתקפל

לקראת משבר פוליטי? לאחר שהוביל את מהלך הפשרה שאפשר את הקמת הרחבה הרפורמית החדשה בכותל המערבי, רב הכותל מאמץ את העמדה המיליטנטית וקורא לאסור בחוק את הרחבה הרפורמית. {מסמך}

התפתחות דרמטית: לאחר שהוביל את מהלך הפשרה שאפשר את הקמת הרחבה הרפורמית החדשה בכותל המערבי, רב הכותל מאמץ את העמדה המיליטנטית וקורא לאסור בחוק את הרחבה הרפורמית.

רב הכותל משבח במכתבו את החכי"ם החרדים על עמידתם האיתנה בעניין המקוואות מול הרפורמיות, רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ, מתריע מפני הפרצות ברחבה, "אני קורא לכם לפעול בנחישות כנגד מה שמתחולל ברחבת הכותל המערבי. "ארגון נשות הכותל החריפו את צעדיהן מתוך מטרה ליצור פרובקציות"

בסיום מכתבו קורא רב הכותל לח"כים החרדים לשמור באותה נחישות ובמסירות נפש על קדושת הכותל המערבי ולחוקק חוק שישמור על הסטטוס קוו הקיים מזה שנים בכותל".

יש לציין, כי רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ ספג אש וביקורת נוקבת על הפשרה שהוביל יחד עם היועץ המשפטי בטענה כי מדובר "ברע במיעוטו" וכי "בג"ץ לא יקבל פשרה אחרת", עתה, רב הכותל מתקפל, ומחזיר את הכדור למגרשם של חברי הכנסת החרדים, שיצטרכו להכריע בסוגייה שעשויה לפורר את הקואליציה.

שמואל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.