רב הכותל ביקש – מרן הגראי"ל הורה: "לא להפגין בכותל"

בניגוד לפרסומים: הבנות החרדיות לא יגיעו מחר לרחבת הכותל לתפילת המחאה כנגד נשות הכותל, לדברי אנשי ביתו של מרן הרב שטינמן, עקב בקשה האישית מצד הרב רבינוביץ, רב הכותל. רב הכותל המערבי קורא לנשות הכותל ולציבור החרדי להימנע מלהגיע מחר-  ראש חודש טבת – חג החנוכה לרחבת הכותל המערבי.

בחודשים האחרונים מידי "ראש חודש" הפכה רחבת הכותל המערבי לאתר של מחלוקת ומלחמות אחד מול השני.

בהנחיית ראש הממשלה הוקמה ועדה למציאת פתרון ליישוב המחלוקות בראשות מזכיר הממשלה, ואף החלו צעדים מעשיים מידיים ליישמו.

לאור זאת, קורא רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א לציבור החרדי ולקבוצה של נשות הכותל להימנע מלהגיע מחר ראש חודש טבת – חג החנוכה לרחבת הכותל המערבי. ובכך לתת חלון הזדמנות למציאת פתרון וליצור אווירה חיובית.

"מי שחפץ בפתרון עליו לעשות צעד בונה אמון, כל מי שממשיך במאבק בעת הזאת הרי שיש בזה עדות כי כל מגמתו היא לחבל במגעים ולהבעיר מחדש את השטח, ואז שוב איני יודע איזו תוחלת יש למאמצים של כולם" אומר רב הכותל המערבי – הרב שמואל רבינוביץ.

" מול הכותל המערבי, שריד בית המקדש, כולנו מחויבים ביראה, ולקבל על עצמנו התנהגות אחראית ושקולה, הרואה בכל עת את טובת כלל עם ישראל ולא רק את זכויות היחיד. במציאות בה זה אומר כולה שלי וזה אומר כולה שלי, לא ניתן להגיע להשלמה, אלא רק להכרעה ולפגיעה. מי שאינו יכול לקבל על עצמו התנהגות שכזו, אין לו מקום בשיח על הכותל המערבי".

"חג החנוכה הוא חג שבו אנו מדליקים את האור כדי לדחות את החושך. אור האחדות צריך לדחות את חושך המחלוקת. הפתרון שהוצע גם כשהוא מנוגד להשקפת עולמי, מטרתו למנוע מחלוקת. אל נא אחים ואחיות להמשיך ולהדליק את בעירת המחלוקת ברחבת הכותל המערבי" קרא הרב ששוחח בעניין עם ראשי הציבור החרדי והפציר בהם להיענות לבקשתו.  הרב רבינוביץ הביע תקווה כי גם נשות הכותל תעשינה.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נו מצאו תירוץ למה לא להפגין אחרי הכשלון המהדהד עקב אי צרופו של מרן הגרש בהחלטה

  si |
  הגב
 2. נו מצאו תרוץ איך לא להפגין אחרי הכשלון המהדהד עקב אי צירופו של מרן הגרש בהחלטה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. נו זה ברור. לאחר הביזיון שנחלו בחדש שעבר לא כדאי לנסות שוב!
  מעניין מאד להפגין כנגד הגיוס זה אסור זה כוחי ועוצם ידי או לגירסה החדשה של אייכנשטיין זה "מפחיד" את החילונים [הם לא יודעים לקרוא סטטיסטיקות ולראות שהחינוך החרדי הולך וגדל הם זקוקים לאיזו הפגנה כדי להבהל…]
  אבל להוציא נאות בנות ישראל כשרות שאמורות להיות אמונות על כל כבודה בת מלך פנימה ולהציבם בחזית מתחככת עם שרשרת אנשי מג"ב זה בסדר.
  זוהי הפסוואדו חרדיות במיטבה או בקיצור החרדים החדשים החדשים

  זובין מהטה |
  הגב