רב הנח"ל החרדי הרב יואל שוורץ: "אם המצב ימשיך כך – אף חרדי לא יתגייס ואני אעזוב את הנח"ל"

הבוקר (א') התראיין הרב יואל שוורץ, רב הנח"ל החרדי ומיוזמיו ומקימיו, לתכנית הבוקר של "קול ברמה" בהגשת מרדכי לביא.

בראיון נזעם קרא הרב שוורץ, כאמור ממקימי הנח"ל החרדי, לצעירים החרדים שלא להתגייס למסגרות הייעודיות לחרדים כל עוד לא יתבררו ענייניהם.
הרב שוורץ הבהיר כי אם תימשך המלחמה בעולם התורה – הנח"ל והשח"ר יפורקו מיידית. "ברגע שמתקיפים הכל ייהרס. לא יהיה נח"ל חרדי, לא יהיה שח"ר כחול, לא יהיה נצ"ח יהודה, לא יהיה כלום. כולנו ביחד לא נתגייס. ברגע שכופים זו מלחמה ובמלחמה צריך להתגונן".

הרב שוורץ הוסיף ואמר כי המדינה כופה על החרדים גיוס לא מותאם. "זה כמובן זה לא הצבא, אלא הפוליטיקאים הם שהורסים את המדינה, פשוט הורסים את המדינה. הצבא הבין שאם רוצים לגייס חרדים צריך לתת להם את צורכי הדת שלהם. כל זמן שזה היה תחת פיקוח של רבנים שאפשר לשמור תורה ומצוות אז יש גיוס. לא יהיה – גמרנו. אין נצ"ח יהודה, אין שח"ר כחול – אף אחד לא יעז להתגייס".
כמו כן אמר הרב שוורץ כי "אם הורים ישאלו אותי אני אגיד להם בינתיים לחכות, עד שלא יתברר אם המדינה רוצה להיות באמת שותפה עם כל אזרחיה או שהיא רוצה לשלוט על אזרחיה בכפייה. אם היא רוצה לשלוט על אזרחיה בכפייה – אנחנו לא שם".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתה בטח לא תוכל להחליט מהי דת משה ותורת משה מכיון שאתה רחוק עד מאוד מתורת משה , אינך בקיא בה והציטוטים שלך מעידים על חוסר הידיעה שלך בתורת משה ןחוסר ההתעמקות שלך בתורה — לך תלמד תורה ולאחר מכן תנסה להבין את הרב הקדוש הרב יואל שוורץ שפניו מעידים על חכמתו ובקיאותו בתורה .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • או שאתה נביא: וברוח הנבואה אתה רואה מי קדוש ומי אינו יודע תורת משה.
   או שאתה מתעטף באצטלה של ידען. כך או כך תגובתך מעידה על הרמה.

   המוכיח |
   הגב
 2. הרב יואל שוורץ צריך להחליט את מי הוא מייצג: את התורה וההלכה. או את החרדים הליטאים וחרדים אחרים. מה פשר דבריו: "הצבא הבין שאם רוצים לגייס חרדים צריך לתת להם את צורכי הדת שלהם". כל יהודי מכיר ומאמין רק בדת משה וישראל. מ"צורכי הדת שלהם" ניתן להבין שדת משה לא דתם אלא דת הדתיים שמתגייסים ועובדים. התנאים של החרדים כדי לשרת בצבא, הן בנושא הכשרות והן בנושא נוכחות חיילות, אין להם שורש ביהדות ההיסטורית השפויה. עשרות הכשרות שלהם הם המצאה של אדמו"רים ורבנים שאהבת הכסף והשררה העבירו אותם על דת משה וישראל. וגם זלזול במוסד הרבנות והרבנים הממלכתיים.
  הרב כותב: "כל זמן שזה היה תחת פיקוח של רבנים שאפשר לשמור תורה ומצוות אז יש גיוס. לא יהיה – גמרנו. אין נצ"ח יהודה, אין שח"ר כחול – אף אחד לא יעז להתגייס". קביעה מקוממת ומעליבה כל בר דעת ודין. וומעלה חשש שכל החיילים הדתיים והלא דתיים שמסתפקים בכשרות הרבנות עוברים על כללי הכשרות. הרב ממשיך: "אם היא רוצה לשלוט על אזרחיה בכפייה – אנחנו לא שם". הרב שכח את תלמודו שלא הצבא כופה אלא: מִבֶּן עֶשְׂרִים שָׁנָה וָמַעְלָה כָּל-יֹצֵא צָבָא בְּיִשְׂרָאֵל תִּפְקְדוּ אֹתָם לְצִבְאֹתָם אַתָּה וְאַהֲרֹן: וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה לִבְנֵי גָד וְלִבְנֵי רְאוּבֵן הַאַ חֵיכֶם יָבֹאוּ לַמִּלְחָמָה וְאַתֶּם תֵּשְׁבוּ פֹה: : שֵׁשֶׁת יָמִים תַּעֲבֹד וְעָשִׂיתָ כָּל-מְלַאכְתֶּךָ. הרמב"ם: "כל המשים על ליבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה, ויתפרנס מן הצדקה, הרי זה חילל את השם וביזה את התורה וכיבה מאור הדת". "והתעוותו בני האדם בזה הלשון הנגלה…וקבעו להם חוקים על יחידים ועל קהילות, והביאו בני אדם לחשוב בסכלות גמורה שזה מחויב וראוי שייעזרו חכמים והתלמידים והאנשים המתעסקים בתורה ותורתם אומנותם- וזה הכל טעות ולא נמצא בתורה ולא בדברי חכמים דבר שיאמת אותו, ולא רגלים שישען עליהם כלל."

  המוכיח |
  הגב