רב הנח"ל החרדי מסיים תפקידו אחרי 5 שנים

אחרי 5 שנות שירות: סרן הרב שאול עבדיאל סיים את תפקידו כרב הגדוד החרדי 'נצח יהודה'. שירת כרב עבור חיילים רבים בגדוד

סרן הרב שאול עבדיאל סיים את תפקידו כרב הגדוד החרדי 'נצח יהודה' לאחר חמש שנות שירות בהן שירת כרב עבור חיילים רבים בגדוד. לאחר ערב פרידה אישי שנערך עבורו, נכנס לפרק חדש בשירותו הצבאי בתחום שירות החרדים בצה"ל במנהלת חרדים צבאית.

עם סיום תפקידו, במכתב אישי פנה הרב במילים נרגשות אל החיילים בגדוד במהלך שנות שירותו וכתב: "כמו שילד בכור הופך אדם להיות אבא, כך הפכתם אותי לרב. לא ויתרתם לי, שאלתם, הקשתם והתעקשתם עד שקיבלתם את התשובה המספקת אתכם." לסיום כותב הרב "קשה עליי פרידתכם, הייתם לי לקהילה ואני הייתי לכם לנושא בעול הציבור."

"הרב של הגדוד משמש כרב הקהילה והמוביל הרוחני לחיילים ולמפקדים של הגדוד." מספר הרב עבדיאל על תפקידו האחרון בגדוד. "רוב החיילים המתגייסים לגדוד הם בוגרי ישיבות חרדיות שחונכו לקבל הדרכה מרב הקהילה. בדרך כלל אין רב קבוע לגדוד מסוים, אלא רק לחטיבה אך במקרה של גדוד ׳נצח יהודה׳- ישנה הבנה בחשיבות ונחיצות כרב המשרת כרב הגדוד. הרב אמון על דאגה לכלל צורכי הדת בגדוד, מאספקת ציצית אישית לכל חייל עד ספרי תורה מהודרים. על ארגון והפעלת שיעורי תורה וימי עיון תורניים ועוד״.

במסגרת העבודה האישית והייחודית בגדוד, תפקידו חיבר אותו לחיילים רבים: "זכיתי לסגור בשנים האחרונות את כל החגים ואת רוב השבתות בשנה, ביחד עם החיילים היקרים, כשמשפחתי לוקחת חלק פעיל. איך אפשר שרב הקהילה לא יהיה עם קהילתו בשבת ובחג?"

את הנסיון אשר צבר הרב עבדיאל בנושא שירות החרדים בצה"ל מתוך הכרות רבה עם חיילים חרדים שונים, לוקח עימו לתפקיד חדש במנהלת חרדים צבאית, גוף אשר הוקם לפני כשנה תחת חטיבת תכנון ומנהל כוח אדם באגף כוח אדם ומתכלל את שירות החרדים בשורות צה"ל. התפקיד בו ישרת סרן הרב עבדיאל הוא קמ"ט מדיניות תחת מדור פרט ומדיניות, את המעבר מגדיר כמעבר מן המיקרו למאקרו ומפרט "אנו מאפשרים למלש"ב החרדי להצטרף לשלל מסלולים רבים ומגוונים ביחידות השונות על מנת לתרום את חלקם ולרכוש כלים לחיים. כל זה במסגרת צבאית התואמת לאורח חיים החרדי בו הם גדלו. זה תפקידנו במנהלת חרדים צבאית, לקיים את מדיניות שירות חרדים בצה"ל מתקיימת לפי הכתבת הפקודות, כך אנו דואגים למעטפת הנכונה עבור החייל החרדי מכל בחינה אפשרית – מבחינת לימוד תורה, סביבת עבודה מגדרית וכדומה."

לסיכום, סרן הרב עבדיאל מסביר את חשיבות שירות החרדים בכלל היחידות והתפקידים השונים בצה"ל ואומר: "ישנו צורך בכוח אדם איכותי בצה"ל על מנת לשמור על ביטחון המדינה. בצה"ל מבינים את האיכות הקיימת בקרב בוגרי החינוך והישיבות החרדיות אשר פסקו מלימודם בעצת רבותיהם. אנו שמחים על התרומה של המתגייסים לבטחון ישראל ובמקביל מאפשרים את קיום אורח החיים החרדי כהלכה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.