רב העיר אשדוד יפצה יהודיה משיחית ב-350 אלף ₪

בית המשפט המחוזי בלוד חייב את רבנות העיר אשדוד ואת רב העיר לפצות ב-350 אלף שקלים בעלת עסק, שתעודת הכשרות נשללה ממנה, לטענתה עקב היותה יהודיה משיחית

בית המשפט המחוזי בלוד חייב את רבנות אשדוד לפצות ב-350 אלף ₪, בעלת עסק לקונדיטוריה באשדוד, המשתייכת ליהודים המשיחיים.

לטענת התובעת, בסיפור מתוקשר שהחל לפני כ-10 שנים, היא הקימה קונדיטוריה בגן יבנה וקיבלה תעודת כשרות. תקופה קצרה לאחר מכן, אנשי ארגון יד לאחים הפועל נגד המיסיון הפיצו בכל האזור מודעות שנכתב בהן: "היזהרו ממנה ואל תכנסו אליה", עם תמונתה. חלק מהמודעות אף הופצו בכל אזורי העיר.

לאחר מכן,לטענתה, רב העיר אשדוד הרב יוסף שיינין זימן אותה ושלל ממנה את תעודת הכשרות. לאחר מכן היא פתחה בית מאפה באשדוד, וגם לשם הגיעו אנשי יד לאחים והפיצו מודעות לא להיכנס לקונדיטוריה שלה.

לטענתה, גם כאן הרבנות אשדוד לקחו לה את התעודה בשל היותה שייכת לקבוצת היהודים המשיחיים. בזמנו, בית המשפט חייב את הרבנות אשדוד להחזיר לה את התעודה, אבל כעת היא תבעה את הרבנות אשדוד על הנזק הכלכלי שנגרם לה, והרבנות תצטרך לשלם סכום עתק של 350 אלף שקלים.

גם ארגון יד לאחים ישלם פיצויים  בסך 80 אלף ₪, על כך שקראו לא לקנות בעסק התובעת נוכח היותה "מיסיונרית".

יצוין כי כשהחלה הפרשה, ב-2009, בג"ץ קבע כי קביעת התנאים המחמירים לקבלת תעודת ההכשר (משגיח כשרות צמוד בכל שעות הפעילות המחזיק בידיו את המפתחות לעסק), נעשתה בחוסר סמכות ומשיקולים זרים וחייב את הרב להעניק תעודה, אך הוא סירב. בהמשך חייב בג"ץ את הרבנות הראשית לישראל להסמיך רב אחר שייתן הכשר לעסק.

יו"ר המועצה הדתית אשדוד עובדיה דהן אישר את הפרטים בשיחה ל'אקטואליק' וסיפר כי מחר תתקיים ברבנות העיר ישיבה בעניין, כדי לראות מה יהיה ניתן לעשות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.