רב ליטאי בירושלים? פינדרוס בראיון: "יהודי חרדי לא יכול להיות רגוע, גדולי ישראל מחפשים פתרונות" (הקלטה)

ב'דגל' מסרבים להשלים עם ניצחון הרבנים בירושלים: "קשה לסמוך על הכשרות, מה שהיה הוא לא מה שיהיה". על חילולי השבת: "המחאה מחר נורה אדומה".

מחר (שישי) יגיעו מאות למחות נגד חילולי השבת ברחוב בצלאל הקטן בירושלים ביוזמת חבר המועצה מ'יהדות התורה' יצחק פינדרוס.

את הראיון עם פינדרוס אנחנו פותחים עם המחאה נגד חילולי השבת: "המערכת העירונית לא עושה מספיק בשביל לאכוף את נושא חילולי השבת, אנחנו הולכים לצעוק כי כואב לנו, במשך שבתות רבים הלכתי לתחנה הישנה לראות מה אפשר לסגור, ליוזמת המחאה מחר הצטרפו כמה חברי מועצת עיר ותושבי האזור" אומר פינדרוס .

האזינו לראיון המלא

חוק העזר העירוני והדו"חות הניתנים לבעלי החנויות לא גורמים לסגירת העסקים בשבת?

"עד היום, מתי שהגענו לבתי המשפט המערכת לא ששה לצאת למאבק בנושא הזה. כל יום שחולף קורא לעוד בעלי עסקים לפתוח חנויות בשבת, ירושלים עברה שינוי בשנה וחצי האחרונות, אי אפשר להבליג יותר".

המחאה מחר תגרור מחאות נוספות?
"זה אות אזהרה, הציבור החרדי לא יכול לעבור לסדר היום עם מה שקורה במרכז ירושלים, העצרת מחר תדליק נורה אדומה באמירה כי לא מוכנים יותר לשתוק על העניין".

נבחרו רבנים ראשיים בירושלים, אך ב'דגל התורה' שתמכו במועמדים הרב שמואל אליהו והרב משה חיים לאו, לא משלימים עם ניצחונם של הרבנים עמאר ושטרן.

האם בחירת הרבנים בירושלים צפויה להוות בעיה עבור בני התורה שסמכו על כשרות 'המהדרין' בירושלים?

"יהודי חרדי לא יכול להיות רגוע לאחר מה שקרה בבחירות, יושבים במערכת אנשים שסוברים אחרת, מאוד קשה לסמוך בכשרות על אנשים שהכללים שלהם בכשרות אחרים מאשר שלך".

פינדרוס המשיך, "אנחנו לא רגועים, גדולי ישראל יושבים על המדוכה לראות כיצד להתמודד, ממה שהיה עד היום אנחנו במצב חדש המחייב התייחסות חדשה. בתקופה הקרובה ייפלו ההחלטות.

אופציה לרב חרדי קיימת?

גדולי ישראל מחפשים פתרונות מה שהיה הוא לא מה שיהיה.

בשלב הזה מתייחס פינדרוס לגורמים שהצביעו בניגוד לדעתם של גדו"י בבחירות לרבנות ירושלים, "כבר לפני כשנה הציבור החרדי התפלג בגלל אינטרסים, תופעות שלא היו קורות בעבר וכעת כולנו משלמים מחיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.