רב 'נצח יהודה' מזהיר – " אם יתרחש גיוס בכפייה, לא יתגייסו חרדים כלל"

רבה של עמותת נצח יהודה הרב ירון דוד, מזהיר כי במידה וועדת השוויון בנטל, תנקוט בצעדים של סנקציות נגד החרדים, המשמעות תהיה קשה, גם לאלו שביקשו כבר להתגייס לנח"ל החרדי.

בראיון לערוץ 7, אמר הרב ירון דוד "מה שברור לי שאם יהיה גיוס בכפייה, בעזרת הליכים פליליים או כלכליים, גם הבחורים האלה שכן מתגייסים אלינו  – לא יבואו" הוא קובע ומספר כי "היום ב"ה יש מוטיבציה גדולה בכל מסלולי נצח יהודה, כולל מסלולי נצח בחיל האוויר, בחיל התקשוב ועוד, קיבלנו רק עכשיו גיוס גבוה של שתי פלוגות טירונים, אבל אם יפגעו באחים שלהם או בהורים שלהם זה יפגע במוטיווציה וברצון לדבר".

עוד הסביר הרב דוד כי גיוס החרדים כיום לצה"ל, מתקיים בזכות החיילים שמתגייסים ומספרים לחברים וכך מצרפים עוד חיילים- בשיטת  'חבר מביא חבר' וכדבריו "הם יודעים שהם עושים עבודה וטוב להם והם מקבלים תמורה. אנחנו מלווים אותם, ואנחנו ביחד משפחה אחת".

הנח"ל החרדי, סובר הרב ירון, התאים עצמו לחרדים ובעיות כפי שהיו בגדוד שח"ר כחול, לא יקרו בנח"ל החרדי, "הבוגרים שלנו מגדירים את עצמם כחרדים, וגם אם יש כאלה שעדיין לא מצאו איך להגדיר את עצמם הם שייכים למשפחת נצח יהודה" הוא אומר "השרות שלנו מתאים לגמרי לחרדים, אין בנות, והכשרויות מצוינות".

הרב ירון מבהיר גם כי "כל הסוגיות שהתעוררו סביב שירת נשים, לא קיימות אצלנו, אין כאן שרות של חיילות ואין שום התחככות. גם אם לעיתים יש פרצה שם או בעיה מסויימת אנחנו עם אצבע על הדופק והכול נפתר" הוא אומר בביטחון "נצח יהודה מוגדר כשרות מגדרי, שלא כמו שח"ר כחול שם השרות אינו מגדרי וגם אם יש חדר לבנים וחדר לבנות, בשאר הדברים אין הפרדה מוחלטת. לכן אצלנו קל יותר לשמר את הכללים, זה לא אומר שאין פאשלות אבל הכל מתוקן מיד".

הרב ירון דוד חושב כי כל חרדי שאינו יושב ולומד, עליו להתגייס לנחל החרדי "יש לנו כיום 1,400 חיילים, הצבא לא קם בשביל בחורים שלומדים תורה בישיבות, אבל בחור שלא נמצא בישיבה מקומו אצלנו" מסביר את עמדתו "אנחנו גם בקשר עם רבני המגזר החרדי, וגם להם ברור שבחור שלא לומד, צריך לשאת בעול כמו כולם" בסיום הראיון אמר "אני גם מאמין שאם נהיה צבא יותר יהודי ומאמין, גם ההצלחות והסייעתא דשמיא יהיו גדולות יותר".

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.