רב ספרדי בצפת: "מקומן של הנשים בבית לא בעירייה"

 העיר צפת גועשת סביב מועמדותה של שירה ג'רג'י  חרדית תושבת העיר שהודיעה בשבוע שעבר על כוונתה להתמודד למועצת העיר צפת.

  ג'רג'י, עברה לצפת לפני חודשים אחדים, היא החליטה להתמודד למועצת העיר,  במטרה  לקדם את את האג'נדות של נשות העיר.

 דף הפייסבוק של ג'רג'י רחש פעילות רבה ובעיקר תגובות תומכות  את ידיה.  במסדרונות העייריה הפוליטית בצפת הגיבו ואמרו,  איש ציבור התייחס ואמר השבוע: "אף אחד לא מכיר אותה כאן, לא יודע מי היא. לדעתי, ההתמודדות

הזאת היא לא יותר מבלון ניסוי שמופרח לאוויר. הרי לנשים מוכרות אין כאן סיכוי, אז מישהי שאינה מוכרת בכלל, זה חסר סיכוי על אחת כמה וכמה".

 חבר מועצת העיר מטעם ש"ס, הרב זאב שבבו תקף אתה גר'גי ואמר: "נשים אינן בנות בחירה בש"ס, ומקומן בבית, עם הילדים. זה לא סתם שאין לנו ייצוג נשי בכנסת ובמועצות הערים, זו החלטה של מר"ן הרב עובדיה יוסף, שמאמין שצניעותה של האישה היא מעל הכול. היא טוענת שהיא רוצה לקדם את ענייני הנשים, — אפשר לחשוב שאנחנו כנציגי ש"ס לא דואגים לייצוג הנשים שלנו.

"היא הייתה עושה בחוכמה לו הייתה חוברת לאחד הנציגים שלנו ומנסה לקדם עניינים באמצעותו, ככה גם היו מתייחסים אליה יותר ברצינות. אני לא מאמין שרב היה מתיר לה דבר כזה. לכן אני עצמי מוכן לקחת אותה לרב עובדיה יוסף או לאריה דרעי והיא תוכל לשאול אותם, למרות שאין לי ספק מה תהיה תשובתם", סיכם הרב שבבו.

 ג'רג'י אמרה למיינט בעקבות הדברים : "בימים האחרונים אני פשוט מוצפת ומתראיינת כמעט כל יום. אני שמחה שמועמדותי מעוררת עניין כה גדול, ומודה לכל אלה שמחזקים אותי בדף הפייסבוק שלי, בטלפונים ובכל מקום. מנגד, אני גם שומעת ביקורת והתנשאות שאינן מפחידות אותי. מישהי כתבה בדף שלי 'כבודה של בת מלך פנימה' וחשבה כנראה שאבהל, אז זה לא קרה, ואני ממשיכה הלאה.

"באשר לרב שבבו", הבהירה, "אזכיר לו שהנשים בציבור החרדי יוצאות ברובן לעבודה כדי לפרנס את הבעלים שלומדים תורה. אז זה בסדר שנצא לעבוד, אבל זה לא בסדר שנרצה להיות פעילות ציבור? אישה שרוצה להישאר בבית מוזמנת לעשות כך. אני לא אעשה את זה ואני מציעה לרב שבבו, שמפחד כנראה מסדר חדש, שיבדוק את עצמו.

 עוד הוסיפה: "מעבר לכך אני רוצה לומר שדרעי אינו הרב שלי ומעולם הוא לא היה, גם לא הרב עובדיה יוסף, ולכן אין לי כל כוונה לשאול אותם מה לעשות. העובדה שאני אישה ספרדייה וחרדית אינה אומרת בהכרח שאני שייכת לש"ס – לתשומת לבו של הרב שבבו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זאתי כופרת באלקים אין לה אלוקים השם יחזריה בתשובה שלימה ברחמים כי מצבה לא טוב ואינה היא חרדה לדבר השם כי הרב זאב שבבו צדק ואמר את הדברים הנכונים והישרים לפני השם לטובתה לא טוב ואף גנאי שהאישה תתנהג כאיש ההולך ברחובות להביא פרנסה הביתה מקומה במשק הבית עם הילדים וחינוכם לתורה ולמצוות

    יניב קצין |
    הגב