רב ציוני לירושלים? הבחירות לרבנות ירושלים יצאו לדרך

הבחירות לרבנות ירושלים יצאו לדרך: הבוקר נפגשו סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, וראש העיר ירושלים, ניר ברקת, וסיכמו על התנעת תהליך הבחירות לרבנות ירושלים. סגן השר בן דהן: "רבני העיר ייבחרו על פי התקנות החדשות". ראש העיר ברקת: "כעת כשהשתנה מנגנון הבחירה כך שיבטיח בחירת רב ציוני שמייצג את מגוון האוכלוסיות בעיר בכבוד"

סגן השר בן דהן וראש העיר ירושלים, מר ניר ברקת, נפגשו לפני מספר דקות לפגישת התנעה של הבחירות לרבנות ירושלים. לאחר שפורסמו התקנות החדשות לבחירת רבני ערים ברשומות, הבוקר נפגשו סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן וראש העיר ירושלים, מר ניר ברקת, לפגישת התנעה של הליך הבחירות לרבנות ירושלים. בפגישה סוכם כי סגן השר וראש העיר יפעלו לקדם את הליך הבחירות ככל שניתן. במסגרת זו יבחרו בשבועות הקרובים נציגי הגוף הבוחר מטעם מועצת העיר, שר הדתות ונציגי בתי הכנסת.

הבחירות לרבנות העיר ירושלים נדחו בשנה האחרונה בשל הבחירות האחרונות לכנסת והבחירות המקומיות שהתקיימו לפני מספר חודשים. כעת עם פרסום התקנות החדשות הבחירות יוצאות לדרך. כזכור, התקנות החדשות קובעות כי מחצית מחברי הגוף הבוחר ייבחרו על ידי מועצת העיר, רבע יהיו נציגי בתי הכנסת, שמינית  יהיו רבנים שיבחרו על ידי שר הדתות מקרה תושבי העיר ושמינית יהיו נציגי ציבור שימנה שר הדתות בהסכמת ראש העיר. בגוף הבוחר יכהנו כ- 30% נשים.

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן אמר: "ירושלים זקוקה מזה זמן רב לרבני עיר שיפארו את שמה ויהוו את ההנהגה הרוחנית היהודית בעיר. אנו סמוכים ובטוחים שהתקנות החדשות קובעות תהליך בחירה קצר יותר מסורבל פחות וכזה שנותן ייצוג טוב יותר לתושבי העיר."

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת ציין כי "אנחנו שמחים לבשר לתושבי ירושלים כי תהליך הבחירה של הרבנים הראשיים לעיר יוצא לדרך. בשמונה השנים האחרונות לא היססתי לעצור את התהליך באמצעות עתירות לבג"צ כשנעשו ניסיונות למחטפים ולמינוי שני רבנים שאינם מייצגים כראוי את הציבורים השונים בעיר.  כעת כשהשתנה  מנגנון הבחירה כך שיבטיח בחירת רב ציוני שמייצג את מגוון האוכלוסיות בעיר בכבוד, לצד רב חרדי, כפי שראוי בעיר בה 70% מהיהודים אינם חרדים".

צילום, ג'קי לוי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.