רב קהילת חב"ד בחיפה: "יהב לא התנכל למנהג הכפרות"

רב קהילת חב"ד ליוצאי חבר העמים בחיפה מבקש להבהיר את הדברים שהובאו אתמול בשמו והתפרסמו כאן באתר "אקטואליק"

רב קהילת חב"ד ליוצאי חבר העמים בחיפה מבקש להבהיר את הדברים שהובאו אתמול בשמו והתפרסמו כאן באתר "אקטואליק", לדבריו ההודעה שהתפרסמה בשמו כביכול הוא אינו מקיים את מנהג הכפרות בשל בעיות שיצר ראש העיר – היא שקר מוחלט. הוא לא הוציא את ההודעה הזאת מישהו הוציא אותה בשמו בלא ידיעתו ובלי רשותו.

הרב מבקש להבהיר את סדר הדברים כהוויתם: "היתה ישיבה מטעם ראש העיר בהובלת אריה בליטנטל שבה הציגה עיריית חיפה בפני כל מארגני מנהג הכפרות המלא (כולל שחיטה במקום) בעיר את תקנות השחיטה של משרד החקלאות מי שיכל לעמוד בתקנות התבקש להגיש באופן מסודר את כל הטפסים הרלוונטיים כדי לקבל אישור, מי שמעוניין לארגן את קיום מנהג הכפרות ללא שחיטה התבקש גם כן להגיש טפסים ולא היו שום דרישות חריגות נוספות מצד העירייה. כל אחד יכול לעשות את מנהג הכפרות בעיר חיפה. אבל בגלל שאצלנו היה נהוג כן לעשות את המנהג עם השחיטה במקום וראיתי שקשה לעמוד בדרישות של משרד החקלאות החלטנו לא לעשות כפרות השנה.

"לא ראש העיר ולא יונה יהב גם לא עיריית חיפה היו קשורים לביטול המנהג אצלנו. ובעזרת השם אנחנו כן נגיש בקשה השנה ונקיים את המנהג במלואו כולל שחיטה במקום" מוסיף הרב. לשאלתנו מה השתנה היום השיב כי לאחר שיחה עם בליטנטל (סגן ראש עיריית חיפה) הוא יקיים את המנהג המלא "כדי להוכיח שהדברים שהתפרסמו אתמול אינם נכונים ומחר בלילה יתקיים בעזרת השם המנהג במלואו.

בעיריית חיפה אומרים כי העירייה היתה רק גורם מתווך בין משרד החקלאות לבין המשתתפים בישיבה ולא מנעה או ביקשה למנוע את קיום מנהג הכפרות ואדרבה. סגן ראש העיר אריה בליטנטל הסדיר את קיום המנהג בעיר.

"לאור האמור מערכת האתר מביעה את צערה על השתלשלות הדברים והפגיעה לכאורה בראש העיר. מובן מאליו שלא הייתה כל כוונה לפגיעה אישית בראש העיר או מי מטעמו"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.