"גם חרדי שזורק אבן הוא רוצח" (הקלטה)

רבה של שכונת גילה נגד ח"כ אייכלר: "אדם שזורק אבן על רכב שנוסע הוא רוצח, לא משנה מה המניע". האזינו לראיון המלא

הרב אליהו שלזינגר רבה של שכונת גילה בירושלים, התייחס הערב (ב') בראיון לתוכנית פותחים עניין עם יהודה שלזינגר ושמואל בן עטר ברדיו 'קול ברמה' לדבריו של ח"כ ישראל אייכלר הבוקר בקול ברמה לפיהם יש להבדיל בין זורקי אבנים בגלל סכסוך אזרחי, לזורקי אבנים כדי להשמיד את מדינת ישראל ואת חיילי צה"ל.

הרב שלזינגר אמר כי "אדם שזורק אבן על רכב שנוסע, האדם הזה רוצח, יכול לגרום לרצח, להרג, חד וחלק. אני לא שמעתי מעודי שמותר לרצוח או להרוג בהפגנות. אני מכיר כמה אנשים שחלק לא חיים איתנו בגלל שזרקו עליהם אבנים, וחלקם משותקים. אני אומר, מי שזורק אבן צריך לדעת שהוא יורה באקדח, הוא יורה ברובה, רובה יכול להרוג. בעניין הזה עם כל הצער שבדבר אני לא מוכן לקבל שיהודים יכולים להיות שותפים להרג. אין פוסק אחד בישראל שמתיר את זה".

הרב גם התייחס גם למקרים בהם נשכחים ילדים ברכבים ואמר "אני כל כך כעוס על הדבר הזה, זה פשוט פשיעה. מי ששוכח ילד הוא פשוט פושע, אין בזה שכחה אין בזה שגגה. אתה שמעת פעם שאדם שוכח כלב או חתול באוטו?"
"אני לא יכול להבין את הדבר הזה, אדם יש לו ילדים עצם מעצמיו בשר מבשרו, מה זה שוכח? יש בכלל מושג כזה שוכח רכב? זו פשיעה, אין לי מילה אחת, זו לא חוסר תשומת לב, לא מקבל שום תירוץ בעניין הזה".

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול ברמה)

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יהודי שזורק אבן לא נהיה לגיטימי יותר.
    גם ערבי שזורק אבן הוא לא רוצח.

    נו |
    הגב