רב תחת חקירה: הרב אברהם יוסף נחקר ביאח"ה בחשד להפרת אימונים

רב בחקירה:  בשעה זו מסרה הודעה מיאח"ה בהמשך לפניות כתבים, הרינו מאשרים כי הרב אברהם יוסף, רבה של העיר חולון, נחקר משעות הבוקר במשרדי היחידה, בחשד לביצוע עבירות הפרת אמונים הנוגעות לניגוד עיניינים במסגרת תפקידו, בהקשר למתן הכשר כשרות מהדרין.

בתום חקירתו שנמשכה כשמונה שעות שוחרר הרב בתנאים מגבילים לביתו.

הבוקר (ד') נחשף בגלי צה"ל כי המשטרה בודקת חשדות הנוגעים לרב אברהם יוסף, בנו של מרן הגר"ע עובדיה יוסף, המתמודד בימים אלו על תפקיד הרב הראשי.

ממידע שנחשף הבוקר, עולה כי המשטרה החלה באיסוף חומרים הנוגעים לפרשה ישנה בה הרב יוסף, המכהן כרב העיר חולון, פיטר משגיח כשרות שפעל כנגד ש"ס בבחירות. פרשה שכבר פורסמה בעבר, בלא מעט כלי תקשורת, ורק עכשיו (כנראה בשל הריצה לתפקיד הבכיר) המשטרה מטפלת בה.

בהקלטה אותה ערך אותו משגיח כשרות, נשמע הרב יוסף אומר למשגיח הכשרות: "אתה רוצה לתת מכות לאבא שלי? מאיפה החוצפה? גדול הדור עומד לפנינו ואתה מספר סיפורי מעשיות? אני אוסר עליך!" (לפעול נגד ש"ס. מ.ש.).

בהמשך מודיע הרב לעובד, בהקלטה, כי הוא מפוטר. "מאתמול אתה מפסיק לעבוד. תחפש עבודה אצל אבא שלך, שהוא יפרנס אותך. שלום ולא להתראות", אמר הרב בהקלטה.

בעקבות הדברים הללו הכריע לפני ארבע שנים בית הדין לעבודה כי הרב יוסף פעל שלא כדין, ופסק פיצויים לעובד שהגיש תביעה אזרחית. התיק שפתחה המשטרה נסגר בזמנו, אך כעת, על רקע הבחירות לרבנות, ביקשה המשטרה כאמור חומרים הנוגעים לפרשה, ככל הנראה לצרכי חקירה אחרת בעניינו של הרב.

מקור במשטרה אישר את המידע ואת איסוף החומרים על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה. עם זאת, במשטרה סרבו להתייחס לגופה של הבדיקה או החקירה והאם היא נוגעת לעניינים נוספים. הרב אברהם יוסף, הנחשב למועמד המוביל מטעם ש"ס, העדיף שלא להתייחס לדברים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.