רגב נאמה – ההמונים קראו בוז (וידאו)

שרת התרבות והספורט מירי רגב פתחה אמש (חמישי) את פסטיבל ישראל, והתייחסה לזמר שלום חנוך שדרש לא לאפשר לה לנאום בהופעתו, וספגה קריאות בוז מהקהל.

השמאל נגד מירי: שרת התרבות והספורט מירי רגב פתחה אמש (חמישי) את פסטיבל ישראל, והתייחסה לזמר שלום חנוך שדרש לא לאפשר לה לנאום בהופעתו, וספגה קריאות בוז מהקהל.

באדיבות רשת

"אני מעריכה את האמנים ואוהבת את שלום חנוך", אמרה רגב . "עם זאת, חשוב לי להדגיש כי בשם אותו פלורליזם המעניק לאמנים את חופש היצירה, הכתיבה, המביא ומאפשר להם להביא לביטוי את היצירות שלהם, אני מצפה שעיקרון זה יישמר ויכובד גם כשמדובר בהשקפות עולם שונות. יש מקום לכולם".

בריאיון לחדשות 2 אמרה רגב כי היא דווקא מרוצה מהתגובות לנאומה. "אני ראיתי קבלת פנים יפה מאוד", אמרה רגב. "אם אני איעלב מכל קריאה לאן אני אגיע? היו גם כאלו וגם כאלו".

"זה פסטיבל מדהים", היא הוסיפה בשיחה עם חדשות 2. "שלום חנוך שר כאן ומה שחשוב – שאמנים יבינו שאני בעד חופש יצירה, אני בעד זה שכל אחד יבטא את עצמו, אבל צריכים לקבל גם את אלו שיש להם השקפות שונות".

שלום חנוך דרש ממפיקי פסטיבל ישראל לבטל את נאומה, אלא שהם סירבו להיענות לדרישתו. "פסטיבל ישראל הינו אירוע תרבות יוקרתי, חשוב ומרכזי בישראל", נמסר מהנהלת הפסטיבל אתמול. "אנחנו שמחים ששרת התרבות מכבדת את הפסטיבל בנוכחותה ומבקשת לברך אותו ואת הקהל עם פתיחת הפסטיבל".

 

במשרד יחסי הציבור של שלום חנוך הבהירו כי "אין כאן עניין אישי נגד שר או שרה כאלו ואחרים. לאורך כל השנים חנוך הקפיד שלא להופיע לאחר נאומי פוליטיקאים. אלפי רוכשי הכרטיסים שילמו ממיטב כספם עבור המופע ולא עבור נאומי פוליטיקאים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.