כשרגב שוב גנבה את ההצגה (וידאו)

שרת התרבות מירי רגב עזבה את האולם במהלך הקראת השיר של המשורר הפלסטיני מוחמד דרוויש. "בסוף השיר הוא אוכל את הבשר של כולנו, של העם היהודי", אמרה רגב. { סערת דרוויש}

מהומה התחוללה אמש במהלך טקס חלוקת  פרסי אופיר – האוסקר הישראלי, שרת התרבות מירי רגב  עזבה את האולם במהלך הקראת השיר של המשורר הפלסטיני מוחמד דרוויש. בתגובה, במהלך נאומה נטשו שוחרי התרבות את האולם, וצלם אף התפרץ לעברה לעבר הבימה.

"בסוף השיר הוא אוכל את הבשר של כולנו, של העם היהודי", אמרה רגב.


רגב הסבירה שלתחילת השיר היא מוכנה להסכים וכי היא אינה רוצה למחוק את הזהות הערבית, אך סופו של השיר בו נכתב "בשרו של הכובש יהיה לי למאכל", הוא לא משהו שאפשר להסכים לו. "בדיוק על זה נלחם הערב ראש הממשלה על בימת האו"ם", הוסיפה רגב.

"זה שקר ויישאר שקר גם אם יכתוב אותו משורר מוכשר", הבהירה. "לזה אף אחד לא צריך להסכים ולא צריך להיות סובלני לזה. כתת אלוף בצה"ל אני יכולה גם להרגיע אתכם – זה לא יקרה".

במערכת הפוליטית הגיבו לעזיבתה של רגב באמצע הטקס. "המופע המביך של רגב היה מבוים מתחילתו ועד סופו כדי ליצור כותרת נוספת לשרת הפופוליזם", אמר הבוקר סגן יו"ר הכנסת יואל חסון (המחנה הציוני). "ערב טקסי פרסי אופיר הוא ערב חשוב לקולנוע הישראלי, ליוצרים הישראלים ולא לגחמותיה של שרת התרבות שלא הכירה את דארוויש עד שנתניהו סימן לה שהוא אויב העם החדש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.