המחבלים מרססים – המבלים נמלטים (וידאו)

מצלמות אבטחה בשרונה מרקט קלטו את רגעי האימה בו נעמדו שני המחבלים עם חליפות ועניבות וירו לכל עבר, ארבעה נרצחו בפיגוע ו-6 נפצעו. צפו { המצלמות תיעדו}

רגעי האימה במתחם שרונה מרקט: מצלמות האבטחה במתחם הקניות בתל אביב תיעדו את הרגע שבו שני מחבלים – בני דודים תושבי דרום הר חברון – פתחו באש לעבר באי המסעדות.

בסרטון שתועד ממצלמות האבטחה במתחם שרונה מרקט  בתל אביב נראים שני המחבלים כשהם לבושים בחליפות ועניבות יורים לעבר שולחנות עמוסים בסועדים במתחם המסעדות במקום.

כתוצאה מכך,  עשרות סועדים שרגע לפני ישבו  לבלות, נראים כשהם נמלטים מהמקום. אחד המחבלים נראה כשהוא מטיח את הנשק שלו על הקרקע – לאחר שנתקל במעצור.

בפיגוע הרצחני נהרגו ארבעה בני אדם, שישה נוספים נפצעו. כוחות צה"ל פשטו במהלך הלילה על ביתו של אחד המחבלים בכפר יטא.
בתיעוד נוסף נראים שני המחבלים כשהם קמים מהשולחן שולפים את הנשקים שלהם ומתחילים לרסס לכל עבר מטווח אפס.
שני מאבטחים שעובדים במתחם "קול ישראל" בסמוך שמעו את היריות ומיד  הגיעו למקום, השניים פתחו באש לעבר המחבלים. אחד מהם נפצע והשני נוטרל והועבר לחקירת כוחות הביטחון.

לאחר הפיגוע נחת ראש הממשלה נתניהו בנתב"ג בתום ביקור במוסקבה.  נתניהו כינס את ראשי מערכת הביטחון בקריה בתל אביב ובבוקר יתקיים דיון חירום של הקבינט המדיני-ביטחוני.
רוב הפצועים פונו לבית החולים איכילוב  שם מאושפזים 5 מפצועי הפיגוע. מצבם של שלושה מהם מוגדר בינוני-קשה ומצבם של שניים נוספים מוגדר קל. פצוע נוסף במצב בינוני מאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר.

 

במערכת הביטחון מעריכים כי  שני המחבלים הם בני דודים בני 21 תושבי הכפר יטא בדרום הר חברון – מוחמד אחמד מוסא מחאמרה וחאליד מוחמד מוסא מחאמרה. כוחות של צה"ל פועלים בשעה זו בחברון ועורכים סריקות בבתי המחבלים.

מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, הבהיר לאחר הפיגוע  כי בידי המשטרה לא הייתה התרעה מוקדמת על פיגוע בתל אביב. הוא הוסיף: "אנחנו לא יודעים על מחבל נוסף ולכן מבחינתנו אפשר לחזור לשגרה". השר לביטחון הפנים גלעד ארדן קיים הלילה הערכת מצב עם מפכ"ל המשטרה וקצינים בכירים בארגון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.