רגעי הכרעה: ליצמן תוקף – נתניהו מנסה להרגיע

המחלוקת סביב חוק הגיוס, תכריע את גורל הכנסת? ככל שזה תלוי ח"כ ליצמן, התשובה היא חיובית, אלא אם יתעשתו ויעבירו את החוק באופן מיידי. ב'כולנו' שוללים נמרצות. גם חלקים ב'הליכוד'

הלחץ והמתח במערכת הפוליטית, לקראת ההחלטה האם המחלוקת סביב חוק הגיוס תכריע את עתידה של הכנסת ה-20 וכבר תוך שלושה חודשים נצטרך ללכת לבחירות בזק, גורמים לכך שכל כותרת בביטאוני המפלגות החרדיות נלקחת ברצינות, ועתידה לשים את החותמת הסופית בעניין.

כרגע נראה כי שני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם, ולראשי המפלגות יש כמעט שבוע להגיע לתוצאות, אחרת ראש הממשלה, שיצא אתמול לארה"ב, יצטרך לפזר את הכנסת וללכת לבחירות, ובמפתיע דווקא לא על רקע חקירותיו אלא על רקע חוק הגיוס.

רגע לפני ‏שהמריא לפגישת עבודה עם נשיא ארה"ב, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר עם המראתו לוושינגטון על הקדמת הבחירות כי "אין סיבה שזה יקרה, ועם רצון טוב זה גם לא יקרה. לי יש רצון טוב, אני מקווה שגם לשותפים האחרים שלנו. במקרה כזה לא נלך לבחירות והממשלה הזאת יכולה לכלות את ימיה".

אך במקביל, למרות המסר המרגיע של נתניהו, הבוקר הביטאון החסידי "המודיע" פתח בכותרת חריפה של סגן השר ליצמן שאומר כי "בהוראת מועצת גדולי ישראל, לא יהיה ניתן להעביר את התקציב לפני שחוק הגיוס יעבור".

אלא שח"כים ב'כולנו' טענו הבוקר כי הם כלל לא חתמו על הסכם לפיו הם יצטרכו להעביר את חוק הגיוס, וכי אין סיכוי שיסייעו להעברת בזק של החוק, ללא דיון ראוי בו. גם ח"כים מ'הליכוד' התבטאו הבוקר ברוח דומה.

ובכל מקרה, ההתבטאות הזו של ליצמן מעצימה את המחלוקת, ומבצרת את עמדתו ליצמן עד כדי – אולי – יריית הפתיחה לבחירות לכנסת ה-21.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם קֵל מֶלֶךְ חַנּוּן וְרַחוּם, עוֹשֶׂה צְדָקוֹת עִם כָּל בָּשָׂר וְרוּחַ בְּכָל עֵת, הֵעָתֵר לָנוּ הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם וָיוֹם בִּתְפִלָּתֵנוּ, וְתִּשְׁמַע קוֹלֵנוּ, וּתבַטֵּל מֵעָלֵינוּ בְּקָרוֹב גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה מֵעַל בְּנֵי בְּרִיתְךָ. אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ כַּלֵּה דֶּבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וּשְׁמָד מִבְּנֵי בְּרִיתֶךָ. כִּי אַתָּה שׁוֹמֵעַ תְּפִלַּת כָּל-פֶּה בְּרַחֲמִים.

    יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם קֵל מֶלֶךְ חַנּוּן וְרַחוּם, עוֹשֶׂה צְדָקוֹת עִם כָּל בָּשָׂר וְרוּחַ בְּכָל עֵת, הֵעָתֵר לָנוּ הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם וָיוֹם בִּתְפִלָּתֵנוּ, וְתִּשְׁמַע קוֹלֵנוּ, וּתבַטֵּל מֵעָלֵינוּ בְּקָרוֹב גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה מֵעַל בְּנֵי בְּרִיתְךָ. אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ כַּלֵּה דֶּבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וּשְׁמָד מִבְּנֵי בְּרִיתֶךָ. כִּי אַתָּה שׁוֹמֵעַ תְּפִלַּת כָּל-פֶּה בְּרַחֲמִים.

    עוֹשֶׂה צְדָקוֹת עִם כָּל בָּשָׂר וְרוּחַ בְּכָל עֵת, הֵעָתֵר לָנוּ הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם וָיוֹם בִּתְפִלָּתֵנוּ, |
    הגב