מרן הגראי"ל עודכן על חוק הגיוס החדש

חברי הכנסת של 'דגל התורה' משה גפני ואורי מקלב יחד עם מזכ"ל התנועה יעקב אשר נועדו הערב להתייעצות מיוחדת אצל מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן. הגראי"ל ביקש כי ימשיכו לעמוד על נושאי הדת והגיוס, ויעמידו זאת בראש סדר העדיפויות, עוד לפני תקציבי עולם התורה והדיור החרדי {רגעי הכרעה}

חברי הכנסת של 'דגל התורה' משה גפני ואורי מקלב יחד עם מזכ"ל התנועה יעקב אשר נועדו הערב להתייעצות מיוחדת אצל מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן.

עיקר הפגישה נסובה סביב חוק הגיוס המתוקן שצפוי לבוא לשולחן הכנסת בשבוע הבא: "בתזכיר החוק שהופץ בסוף השבוע נחשף מה השינויים הצפויים בחוק הגיוס המתוקן: "תקופת ההסתגלות" שאפשרה בחוק הקודם לצעירים החרדים פטור מלא משירות עד 2017, תוארך עתה עד 2020. בנוסף – בין השנים 2020 ל-2023 תונהג "תקופת הסתגלות שנייה", בה יידרשו החרדים לעמוד ביעדי גיוס, אך במידה ולא יתגייסו מספיק צעירים חרדים לא יונהגו סנקציות פליליות כפי שדרש החוק הקודם, אלא הדבר יהיה נתון לשיקול דעתו של שר הביטחון".

הערב, כאמור, נכנסו חברי הכנסת של התנועה הליטאית משה גפני, אורי מקלב וכן המזכ"ל יעקב אשר לדיון מיוחד במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לגבי התמיכה בחוק הגיוס המחודש.

הדיון נמשך דקות ארוכות במהלכו עלתה כל הסאגה האחרונה סביב חוק הגיוס, השלושה, עדכנו את הגראי"ל שטיינמן גם על ההישגים בהשבת התקציבים לעולם הישיבות והכוללים לאחר דברים אלו ביקש הגראי"ל, כי ימשיכו לעמוד על נושאי הדת והגיוס, ויעמידו זאת בראש סדר העדיפויות, עוד לפני תקציבי עולם התורה והדיור החרדי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אחרי שהנורווגים נפלו…..נסיון חיסול ממוקד למקלב (להחליפו ביעקב אשר)…שכנראה נכשל..ימים יגידו…….

    מישה גפני |
    הגב