רגעי התופת במרכול: "יוהן נרצח כשניסה להציל ילד מהמחבל"(וידאו)

נרצחי הטבח בצרפת יוטסו לישראל ביום שני ויובאו למנוחות למחרת בהר הזיתים. העדויות מרגעי התופת נחשפות: "המחבל איים להרוג את הילד בן ה-3. יוהן חטף לו את הנשק אבל המחבל שם לו כדור בראש"

הלם ואבל בקרב יהודי צרפת: ארבעת הנרצחים בפיגוע בפריז יובאו למנוחות ביום שלישי השבוע. לפי שעה מסתמן כי גופותיהם יוטסו לישראל ויטמנו בהר הזיתים בירושלים.

בשעות האחרונות הולכת ומתבררת התמונה המלאה של מה שארע ברגעי התופת במרכול. מהעדויות עולה כי יוהן כהן בן ה-20 הי"ד, נרצח בעת שהגן על ילד כבן 3 מפני המחבל. "המחבל איים להרוג את הילד בן ה-3 ויוהן ניסה לעצור את זה, הוא הצליח לחטוף לו את הנשק אבל לפני שהספיק לירות, המחבל שם לו כדור בראש והרג אותו במקום", סיפר דודו של יוהן לאתר ynet

כזכור, בפיגוע במרכול נרצחו גם יואב חטב (21), פיליפ ברהם (45) ופרנסואה מישל סעדה (64).

מספר דקות לפני כניסת השבת, נודע לח"כ שטבון כי אחת מבנות הערובה במרכול בפריז היא בת-דודתו. כאדם דתי, נבצר משטבון להתעדכן במהלך השבת במצבה ורק בצאת השבת התבשר כי לבת דודתו שלום. במוצאי שבת, שוחח שטבון עם בת דודתו זרי אשר עובדת כקופאית במרכול והייתה אחת מבנות הערובה. זרי בקול חנוק מדמעות אמרה "אינני גיבורה, הלוואי ולא הייתי שם. הייתי צריכה עכשיו להיות בישראל. עשיתי מה שיכולתי כדי לסייע לפצועים". זרי, בשנות העשרים לחייה, עלתה ארצה ולמדה בישראל שלוש שנים. באחרונה שבה לצרפת על מנת לחסוך כסף כדי לשוב ארצה, ועבדה כקופאית במרכול.

האזינו:
[alooma ref="64bc9e72b39acbb67aee3d8ad99953b0.mp3" src="1" autoplay="1" pid="0"]

עוד בשיחה, אמרה סוזן, אימה של זרי, כי "זה יום ההולדת של זרי. בשבילי היא נולדה מחדש". סוזן סיפרה על קשיי העלייה שמוערמים על יהודי צרפת ואמרה "בגלל שאנחנו צרפתים חושבים שיש לנו כסף, ולכן לא עוזרים מספיק". שטבון, כיו"ר השדולה למען עולי צרפת, הבטיח כי יסייע וידאג להקלת העלייה והקליטה מצרפת.

מוקדם יותר הערב אמר שטבון כי "ישראל אינה ערוכה כעת לקליטה המונית של יהודים מצרפת. במציאות הביטחונית הבלתי אפשרית, יש לישראל אחריות להקצות את מלוא המשאבים לטובת העלאת וקליטת יהודים מצרפת". שטבון קרא לראש הממשלה: "הכרז על צרפת כיעד חירום לעלייה"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.