רגע האמת: האם הבחירות לנשיאות ידחו?

הסערה נמשכת: בעקבות פרישתו של בן-אליעזר מהמירוץ לנשיאות, יכנס היום יו"ר הכנסת ישיבה מכרעת כדי לדון בדחיית הבחירות. סער ולפיד מתנגדים. בתוך כך, ח"כ איתן כבל טען הבוקר כי "חברי המפלגה התעמתו בעבר עם בן אליעזר על החשדות הנוגעות לדירתו ביפו"

הטלטלה במערכת הפוליטית סביב הבחירות לנשיאות נמשכת: יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, צפוי לכנס היום (ראשון) ישיבה עם היועץ המשפטי לממשלה וגורמים נוספים, באשר למצב החדש שנוצר, להגדרתו, לאחר הודעת הפרישה של חבר הכנסת בנימין בן אליעזר בשל החקירה המשטרתית המתנהלת נגדו.

שר הפנים גדעון סער שוחח אמש עם אדלשטיין והביע התנגדות לדחיית הבחירות, שתפגע לדבריו בכנסת, במוסד הנשיאות ובדמוקרטיה.

גם יושב ראש 'יש עתיד', יאיר לפיד, הודיע בלילה כי מפלגתו תתנגד לכל יוזמה לדחות את הבחירות. אמש החליטה סיעת העבודה כי יושב ראש המפלגה יצחק הרצוג ויו"ר הסיעה איתן כבל יבחנו במהלך היממה הקרובה את ההיתכנות לתמיכה במועמד מוסכם על כל סיעות האופוזיציה.

יושב ראש סיעת העבודה, חבר הכנסת איתן כבל אמר הבוקר (ראשון) כי לפני ההחלטה על תמיכה בבן אליעזר עימתו אותו חבריו למפלגה עם השמועות שהתרוצצו סביבו.

"חברי המפלגה התעמתו בעבר עם בן אליעזר על החשדות הנוגעות לדירתו ביפו", טען כבל בראיון לגלי צה"ל.

"סברתי אז שכל השאלות חייבות להיות מונחות לפתחו. הדברים נאמרו בצורה ברורה וחד משמעית. קיבלנו תשובות ברורות מצידו של בן אליעזר", אמר כבל והוסיף, "המשטרה בודקת את זה".

כזכור, בן אליעזר נחקר במשטרה ביום שישי בעקבות מידע שהגיע אל היועץ המשפטי לממשלה, לפיו קיבל כספים בניגוד לחוק‎. חקירתו של בן אליעזר נמשכה כ-5 שעות ובסיומה הוא שוחרר.

לפי החשד, ח"כ בן אליעזר קיבל את הכספים מאיש העסקים עתיר הנכסים אברהם נניקשווילי, שנחקר בפרשת נמל אשדוד.

בעקבות החקירה הודיע בן אליעזר אתמול (שבת) כי הוא פורש מהמירוץ לנשיאות המדינה, זאת למרות ביטחונו המוחלט בחפותו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.