רגע ההכרעה: העליון יכריע בפסק הדין של לופוליאנסקי, אולמרט, ומורשעי הפרשה

שופטי העליון יכריעו ביום שלישי הקרוב על אחת מהפרשיות שהסעירו את המדינה,פרשיית הולילנד שבו הורשעו ראש הממשלה לשעבר אולמרט ובכירים נוספים חרדים. { הישורת האחרונה}

הישורת האחרונה: שופטי העליון יכריעו ביום שלישי הקרוב על אחת מהפרשיות שהסעירו את המדינה,פרשיית הולילנד שבו הורשעו ראש הממשלה לשעבר אולמרט ובכירים נוספים חרדים.

העליון יכריע בין היתר האם להותיר על כנה את הרשעתו של רה"מ לשעבר בלקיחת שוחד בפרשת הולילנד, שבה נגזרו עליו שש שנות מאסר.

בעניינם של חלק מהמורשעים האחרים, תימסר בשעה 09:00. החרדים שכיכבו בפרשה: אליעזר שמחיוף, מאיר רבין,  ראש העיר לשעבר ירושלים אורי לופוליאנסקי – ועוד יתייצבו גם הם לשמוע האם התקבל ערעורם או נדחה.

עד כה טרם ריצו המורשעים את עונשם, מלבד שולה זקן שסיימה לרצות את עונש המאסר עליו סוכם בהסדר הטיעון.

במאי 2014 גזר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, שמונה שנות מאסר על אולמרט – מתוכן שש בפועל.

 

"הנזק שנגרם לאולמרט תחת הרשעתו הוא רב וגדול. הוא עמד בפסגת הפסגות, שימש כראש ממשלת ישראל. מתפקיד רם ונכבד זה, שאין חשוב ממנו, הגיע למעמד של מי שהורשע בפלילים והורשע בעבירות בזויות וחמורות. גם אם לא מדובר בהרשעתו הראשונה, עדיין הנזק מהרשעה זו הינו כבד ביותר", כתב אז השופט בגזר הדין.

 

"אולמרט הורשע בשתי עבירות: קבלת שוחד באמצעות אחיו יוסי אולמרט ועבירת שוחד אחרת מעד המדינה באמצעות שולה זקן (נאשמת 9) ועורך הדין אורי מסר. בין אולמרט לעד המדינה הייתה מערכת קשרים מושחתת ומתמשכת".

 

לאחר היוודע דבר העונש הכבד, אמר אולמרט לכתבים: "שלום לכם ושיהיה לכם יום טוב". פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר אמר ביציאה מבית המשפט: "חלק מהמילים שאמר השופט הן חמורות מאוד. שמעתם מה אמר אהוד אולמרט בישיבה בטיעונים לעונש. הוא לא לקח שוחד ולא קיבל שוחד ורואה את עצמו עדיין זכאי במובן של תחושותיו. מכאן הוא הולך לבית המשפט העליון לערעור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.