"אם זה היה קורה בגור העולם היה מתהפך"

שעות לפתיחת ועידת 'דגל התורה' השלישית, יחסי הכוחות הלא שיוויוניים בין 'דגל' ל'אגודה' עומדים במרכז סדר היום של הפעילים {תסיסה ב'דגל התורה'}

פחות מיממה לפתיחת ועידת 'דגל התורה' השלישית – בעוד ב'דגל התורה' הכל כשורה ואווירת האחדות שוררת בכל פינה, הרי שיחסי הכוחות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' מצליחים שוב להרגיז את השטח הליטאי. במרכז הועידה תוצג מצגת עם נתונים המלמדים על חוסר איזון ביחסי הכוחות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל'. מזכ"ל 'דגל': "התחושה לא טובה".

בכירים ב'דגל התורה' ממהרים לקבוע בשיחה עם 'קוקר': "יחסי הכוחות מלמדים על יתרון עצום למגזר הליטאי על פני זה החסידי. אנחנו לא מדברים עם חירשים – אנשים שרוצים רק לדבר ולא לשמוע. יש לנו קו ויש לנו דרישות – צריכים לשנות את סדר הנציגים במפלגה". הגיבו.

'יהדות התורה' קיבלה בבחירות האחרונות למעלה מ-211 אלף קולות, כאשר מתוכם יש לפחות 140 אלף קול המשתייכים ל'דגל התורה' המספרים, משחקים בבירור לטובתנו, אין לנו רצון לפרק את השותפות, אבל אם זה היחס שאנחנו מקבלים אולי צריך לשקול מחדש את השותפות".

יצרת הבחירות של 'דגל התורה' לפני כשנה ברחובה של עיר

גורם נוסף ב'דגל התורה' אומר לקראת הועידה שתיפתח מחר: "נעשה עוול בל יכופר כלפי 'דגל התורה' שזוכה לשני נציגים בלבד מול ארבעה בעוד כוחה הוא הכוח המרכזי ב'יהדות התורה'. אם היה קורה דבר כזה בחסידות גור העולם היה מתהפך", "אנחנו הכנסנו בקולותינו במשך עשרות שנים את הנציגים החסידיים". הוא מבהיר בקול שאינו משתמע לשתי פנים. “יחסי הכוחות בינינו הם בלתי נתפסים לטובתנו. במשך שנים ובכל מערכות הבחירות אנחנו אלו שמימנו את קולות החסידים – הסכם שנקבע לפני עשרות שנים יכול וצריך להשתנות בהתאם למציאות".

מזכ"ל 'דגל התורה' יעקב אשר מראשי ויוזמי הועידה אמר: "בועידה נציג נתונים ברורים המלמדים על חוסר שיוויון ביחסי הכוחות, התחושה בקרב השטח והפעילים לא טובה מכך, והם יובאו לידי ביטוי במהלך ימי הועידה".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חחח "הפרד נא מעלי"

  הפלג הירושלמי עבר לאגודת ישראל ולכן כיום יש רוב מוחץ לאגודת ישראל מול דגל התורה, אין אפשרות לרדוף את הפלג הירושלמי המונה לפחות שליש מדגל התורה ולצעוק כל היום "הפרד נא מעלי" ולהגיע לועידה ולהביא טבלאות שהם בתוך דגל התורה.

  הגיע הזמן שבאמת דגל התורה תרוץ לבד ותוכיח את עצמה.

  אוריש |
  הגב
  • לפחות שליש מדגל התורה?
   שליש מכל גויי הארצות (הכוונה, כמובן, לשליש המוסלמי………)

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • הפלג הירושלמי גם לא באגודת ישראל

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב