רגע לפני,הרב פינטו: "השטן נלחם בנו, תהיו בשמחה גדולה"(וידאו)

ימים לפני כניסתו לכלא מסר הרב יאשיהו פינטו את שיעורו השבועי האחרון בפני מאות מתלמידיו ושומעי לקחו, באם לא יהיו שינויים צפוי הרב פינטו להיכנס למאסר ביום שלישי הקרוב, לחסידיו אמר: "השטן נלחם בנו בכל הכוח. אילולא החולי שאנחנו עוברים, טיפולים וניתוחים קשים, היינו עומדים ורוקדים בשמחה גדולה". צפו

ימים לפני כניסתו לכלא מסר הרב יאשיהו פינטו את שיעורו השבועי האחרון בפני מאות מתלמידיו ושומעי לקחו, באם לא יהיו שינויים צפוי הרב פינטו להיכנס למאסר ביום שלישי הקרוב זאת לאחר ששופט בית המשפט העליון, סלים ג'ובראן, דחה את טענתו המרכזית של הרב כנגד סירובו של העליון להקל בעונשו תוך התחשבות במצבו הרפואי הקשה וכן במצבם של אשתו ובנו הבכור.

במהלך שיעורו אמש התבטא הרב רחיפות נגד הפרקליטות והרשויות בישראל, בדבריו שפורסמו לראשונה באתר 'וואלה' אמר: "כל האכזריות שיכלו לעשות, עשו. אמרו לנו באמריקה תישאר, אף אחד לא ייגע בכם פה. אנחנו לא מקבלים את מה שעשו לך בארץ. בסוף חזרנו, באנו, אין לנו אף טענות. גם אם הקדוש ברוך הוא רוצה לקחת את החיים שלנו, אנחנו דבוקים ומאמינים בו באמונה שלמה"

בדבריו אמר: ". "השטן נלחם בנו בכל הכוח. אילולא החולי שאנחנו עוברים, טיפולים וניתוחים קשים, היינו עומדים ורוקדים בשמחה גדולה", אמר הרב לחסידיו, והוסיף: "היום אנחנו מוחלים לכולם". כולם יודעים, ברור מאוד, אם לא היינו רוצים לבוא לארץ, לא היינו באים. כולם תהיו בשמחה גדולה, זו הנחת שתתנו לנו". הרב הוסיף כי "כל מה שהקדוש ברוך הוא עושה לנו בשבע שנים האחרונות זה ממנו בלבד. לחמנו בכול הכוח איפה ומה שצריך. אין אשמים, אין לא אשמים – הכול זה מהקדוש ברוך הוא".

הרבפינטו הוסיף :"אנחנו רוצים לומר כמה דברים לחיים של כל קהילת שובה ישראל, כל מה שהקב״ה עשה ונתן לנו מ-ז׳ אדר לפני 7 שנים מאותו יום שאותם אנשים נקבצו עלי, וכן דבר על דבר".

"ואנחנו אומרים בלב שלם ומפוקח בהתבוננות גדולה וחדות השכל שכל מה שהקב״ה עשה לנו זה מהקב״ה בלבד. כל הדברים הנלווים להתמודד עם זה התמודדנו בצורה הטובה ביותר כמו שכתוב בספרים הקדושים שאדם צריך להילחם בכל כוחו איפה שצריך להילחם וכך עשינו".

"אבל השורש של המחשבה זה אמונה וביטחון שהכל נעשה רק בידי השם. כל הבזיון, עוגמת הנפש, הסרטן, וכל מה שקרה בבית ובמשפחה זה מהשם. כל הדברים מסביב זה נלווה, פרעה שיעבד את בנ״י הכביד את ליבו, זרק ליאור את הבנים זה נלווה, הדבר היסודי זה מהקב״ה זה אחד. והדבר השני לחפש את שורש הבעיה לחזק ולהתחזק. שובה ישראל צריכה להתחזק בהפצת תורה בעולם, כמה מאות אלפים לומדים ומתבשמים מהתורה של שובה ישראל. התורה של שובה ישראל זה דבר שלא היה בעולם".

"אמרנו בשבת קודש בשולחן, הגמרא (פסחים קיב) מספרת לנו כשהיה רבי עקיבא בבית האסורים בא אליו רבי שמעון בר יוחאי וביקש ללמוד תורה, רבי עקיבא סירב כי נתפס על שלימד תורה והיה אסור ללמד תורה. אמר לו רבי שמעון, אם אתה לא מלמד אותי תורה הולך אני לאבא יוחאי שימסור אותך למלכות. הקשנו קושיה רבי עקיבא בצער בבית האסורים, אך רבי שמעון בא להתעלל בו, אם לא תלמד אותי אבא ימסור אותך למלכות?
אלא חשבנו לומר יסוד גדול מתי שהאדם מלמד תלמיד שאינו הגון או שעוד לא ראוי לקבל את התורה הזו, אז התורה הקדושה הזו תפוסה בדעת של אדם לא הגון והעונש של אותו רב הוא להיות תפוס כי נתן לתורה להיות תפוסה בראש של אדם לא הגון".

"התורה של שובה ישראל היא תורה חזקה שמאות אלפים יום יום חיים נושמים ולומדים, כמה חסד, קדושה, עבודת השם ויראת שמים יש בשובה ישראל, זה דבר קדוש מרומם וחזק ביותר".

״שובה ישראל״ נגעה במקומות רגישים ביותר, כל חיינו מסרנו נפש על שמירת העיניים ומידת היסוד, מסרנו נפש על התורה הקדושה. אף אחד בעולם לא עשה את החסד של שובה ישראל, אז לפעמים השטן נלחם בכל הכוח ואנו מקבלים את כל מה שהשם עושה בשמחה גדולה ואילולי החולי, הזיהום בגוף והחום שיש לנו, היינו עומדים ורוקדים שמחה גדולה שאין כדוגמתה"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.