הרב ברלנד לא ישוחרר לשבת: פרקליטתו: "לראשונה נתקלת ברדיפה שכזו"

בית משפט מחוזי מחוז מרכז בלוד קיבל את ערר המדינה והורה על המשך מעצרו של הרב אליעעזר ברלנד עד ליום שני, בהחלטה ביטל בית המשפט את החלטת השלום לשחררו מהיום למעצר בית. במהלך הדיון אמרה באת כוחו עו"ד רחל תורן כי זו פעם ראשונה ב-33 שנות הקריירה שלה שהיא נתקלת במקרה שנראה כמו רדיפה

בית משפט מחוזי מחוז מרכז בלוד קיבל את ערר המדינה והורה על המשך מעצרו של הרב אליעעזר ברלנד עד ליום שני, בהחלטה ביטל בית המשפט את החלטת השלום לשחררו מהיום למעצר בית. במהלך הדיון אמרה באת כוחו עו"ד רחל תורן כי זו פעם ראשונה ב-33 שנות הקריירה שלה שהיא נתקלת במקרה שנראה כמו רדיפה.

מוקדם יותר פורסם כי החוקר של הרב ברלנד השתמש נגדו בביטויים לא הולמים ובמילים מכוערות במהלך חקירתו אמש, הרב נחקר אמש במשך 4 שעות בלילה ובמקום לקיים הבוקר עימותים בינו ובין המתלוננת המשטרה הגישה ערר לבית המשפט.

הרב ברלנד עזב את ישראל בחודש פברואר 2013, זאת בשעה שכבר החלה להתנהל חקירה נגדו. מאז נקטו משטרת ישראל ופרקליטות המדינה במהלכים מאומצים וממושכים, על מנת להביא לאיתורו ולהבאתו ארצה לצורך חקירתו. ביום שלישי הוא נחת בנתב"ג ומיד נעצר.

בדיון בהארכת מעצרו של הרב ברלנד אמש מתח השופט מנחם מזרחי ביקורת על המשטרה ואמר כי התעכבה עם החקירה. "לא ברור מדוע לא ביצעה היחידה החוקרת את כל פעולות החקירה האפשריות, עד כה, וגם אם היא עסוקה בחקירה אחרת, הרי שלפחות מהרגע שהחשוד נעצר בחו"ל, והחקירה עלתה על פסים אחרים, ראוי היה להחיש צעדים, ולהשלים את החקירה", אמר השופט וחייב את המשטרה לעמת את הרב ברלנד עם המתלוננות.

קהילתו של הרב בלרנד הצליחה לסחוף מעריצים, אך זכתה לביקורת בחברה החרדית, כולל מקהילת ברסלב עצמה. הוא נמלט ממעצר בארה"ב, והסתובב בשווייץ, מרוקו, זימבבואה, הולנד והגיע עד לדרום אפריקה. לפני מספר חודשים פורסם כי הרב הצליח לקבל אזרחות דרום אפריקאית, דבר שלכאורה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.