"משרד החינוך מקצה משאבים לביקורות בישיבות"

טענות לרדיפה: כיום, כשתקציב הישיבות גדל, נוסף על התקציב המיוחד של משרד האוצר לביקורות ישנו את החצי אחוז שהפך למשמעותי יותר וממילא האגף מפעיל באופן לא פרופורציונאלי ביקורות חוזרות ונשנות ובלתי מקצועיות

מנהלי ישיבות טוענים כי משרד החינוך מקצה משאבים רבים לביקורות דווקא בישיבות כל כמה חודשים, זאת בניגוד לביקורות שנערכות במוסדות אחרים בתדירות נמוכה בהרבה.

הבוקר נערכו ביקורות בעשרות ישיבות למרות שהן עברו ביקורות לפני כמה חודשים ונמצאו תקינים.

״יש לי ישיבה שעברה ביקורת בסוף זמן חורף ללא שום רבב והשבוע הגיעה שוב ביקורת, זה נראה שיש כסף לביקורות ומחפשים למי לעשות ביקורת. ללא שום מקצועיות״ כותב לנו י׳ מנהל ישיבה במרכז הארץ.

באופן אירוני, אומרים המנהלים תקציב אגף הפיקוח על הישיבות במשרד החינוך גדל באופן לא פרופורציונאלי בעקבות גזירות לפיד, כאשר תקציב האגף הוא כחצי אחוז מתקציב הישיבות, בתקופת הקיצוצים הגבוהים לפני כשלוש שנים, כאשר לפיד היה בשלטון, משרד האוצר הקצה תקציב מיוחד לפיקוח כיוון שבתקציב הישיבות לא היה מספיק כסף כדי להפעיל את האגף.

כיום, כשתקציב הישיבות גדל, נוסף על התקציב המיוחד של משרד האוצר לביקורות ישנו את החצי אחוז שהפך למשמעותי יותר וממילא האגף מפעיל באופן לא פרופורציונאלי ביקורות חוזרות ונשנות ובלתי מקצועיות.

״אם היו שינויים במבנה הישיבה והיתה נערכת ביקורת אין שום בעיה עם זה, הבעיה היא כאשר כמה חודשים קודם לכן נערכה ביקורת וין שום שינוי בישיבה ושוב מגיעים לביקורת, מעבר לביטול התורה זהו בזבוז משאבים וכספי ציבור״ אומר לנו מנהל ישיבה נוסף.

עוד מוסיפים לטעון מנהלי הישיבות כי האפליה היא שערורייתית בעוד שבישיבות ההסדר נערכות ביקורות אחת לשנה ואפילו שנתיים, הישיבות החרדיות זוכות לביקורות כל כמה חודשים.

בנוסף נשמעו טענות על התנהלות הפקחים במהלך הביקורות כאשר הם מופיעים בפתאומיות נועלים את הדלתות ולועגים לעולם הישיבות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עמוס צאיידה מחפש רק איך להפיל ישיבות וכוללים

    ברגע שיש לו הזדמנות לפגוע בישיבה או כולל הוא עושה זאת באופן מיידי, הוא לא מוכן לקבל תשובות אף פעם, רק בלית ברירה הוא בא לקראת הישיבה.

    אפילו הסגנית מנהל האגף יותר טובה ממנו, יש לה לב, לו אין!

    ישראל |
    הגב