רה"י זעק: "השטן רוצה להפריע ללימוד באלול"

שעות לאחר תקרית הסטנדרים, מרן הגרב"ד פוברסקי התייחס בדברי חיזוק בתחילת השיעור לתקרית החמורה. "השטן רוצה להפריע ללימוד באלול בישיבה החשובה ביותר, ישיבת פוניבז'"

שעות לאחר תקרית הסטנדרים, בו התכתשו השונאים והמחבלים זה מול זה, וזאת בשל ויכוח על מקומות בישיבה מרן הגרב"ד פוברסקי התייחס בדברי חיזוק בתחילת השיעור לתקרית החמורה. "השטן רוצה להפריע ללימוד באלול בישיבה החשובה ביותר, ישיבת פוניבז'", כך דווח בקו החרדי.

לדבריו, "בשנה שעברה השטן לקח באותו היום את המשגיח זצ"ל כדי להפריע ללמוד. אבל אנחנו נתחזק יותר בלימוד התורה ונתגבר על הניסיון. ואז יהיה זכויות יותר גדולות ביום הדין".

הוא המשיך: "הקב"ה ברא את העולם כדי לעמוד בניסיונות, אם נעמוד בניסיון ונלמד יותר טוב נזכה לקדש את שמו יתברך ולזכות לשנה טובה".

לפי הדיווחים תלמידי הרב מרקוביץ השתלטו על בית המדרש, לאחר שתלמידי הרב אדלשטין (השונאים) לקחו בכח מקומות ששייכים להם. על פי דיווחים בשטח, כוחות משטרה פרצו להיכל הישיבה. 2 בחורים נפצעו קל ובחור אחד נעצר לחקירה. בשלב מסויים המשטרה ניסתה לחלק את הבית מדרש על מנת להביא לסיום התקרית.

גורם בישיבה מסביר: "כל שנה אותו סרט. באים בחורים חדשים, צריכים מקום בבית מדרש ואז מתחילה מהומה".

גורם במחבלים ל'אקטואליק': "השונאים השתלטו אתמול על עשרות מקומות קבועים של המחבלים, בשעה שיש להם את אוהל קדושים בהוראת ר גרשון אדלשטיין, כך שאין להם שום הצדקה לעשות את זה. בתגובה, המחבלים השתלטו בחזרה על המקומות שלהם, אבל השונאים התחילו להשתולל וזרקו סטנדרים על בחורים ונתנו מכות למחבלים. המחבלים לא שתקו להם והדפו אותם בכוח אל מחוץ לבית המדרש".

צפו בתיעוד ראשוני – צילום: קבוצת המסדרון

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.