רה"מ: "אל תעמידו במבחן את נחישותה של מדינת ישראל"

בכיכר גטו ורשה במוזיאון "יד ושם" בירושלים נפתחו הערב (רביעי) אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה. רה"מ הזהיר את איראן מפני התבססות בסוריה

מדינת ישראל מציינת היום את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. בכיכר גטו ורשה במוזיאון "יד ושם" בירושלים נפתחו הערב (רביעי) אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

במעמד השתתפו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו. ששת מדליקי המשואות סיפרו במהלך הטקס בו ציינו 70 שנה להקמת המדינה כיצד שרדו את התופת.

"אירועי הימים האחרונים מלמדים שעמידה מול הרשע והתוקפנות היא שליחות שמוטלת על כל דור", פתח רה"מ נתניהו. "ניתן לסכם את המדיניות שלנו בשלוש מילים – תקיפות מול תוקפנות. תקיפות בהגנה, תקיפות בהרתעה, תקיפות מול כל מי שמאיים שהשמידנו. גם היום משטר קיצוני מאיים עלינו, מאיים על כל העולם כולו".

"אל תעמידו במבחן את נחישותה של מדינת ישראל", אמר נתניהו. "לעם האירני יש לי גם מסר. כשהמשטר האירני יעלם מן העולם, שני עמינו העתיקים יוכלו שוב לחיות ביחד".

"גרמניה לא קנתה את סליחת היהודים ולא ניתן לחוקק חוק ולקבוע את שכחת האירועים. לעולם לא ניתן יד למתכחשים לאמת או למנסים להשכיח אותה. לא מצד בודדים או ארגונים, לא מצד ראשי מפלגות וגם לא מצד ראשי מדינות", אמר הנשיא ריבלין. "שום אינטרס פוליטי, מדיני או כלכלי לא יגרום לנו להעלים עין מהן, לא באירופה ולא בשום מקום אחר. האנטישמיות לא תיעלם ולא נעלמה, שנאת ישראל לא השתנתה, אבל אנחנו השתנינו".

"במלאת שבעים שנה למדינת ישראל אנחנו מתפללים שנדע לנהוג באותה מחויבות, באותה גדלות נפש, מתוך אותם ערכים של גאווה לאומית ואהבת אדם, שנגלה את אותה מנהיגות בה דבקתם אתם", אמר ריבלין לניצולי השואה. "שנמשיך במלאכת בניין האומה והארץ למען הדורות הבאים. תודה על כל מה שעשיתם למעננו, למען מדינת ישראל, למען העם היהודי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.