רה"מ בבליץ על בנט: "ישראל נמצאת באחת התקופות הקשות" – צפו בנאום

ראש הממשלה ושר הביטחון החדש בנימין נתניהו התייצב הערב מול המצלמות להצהרה על התנהלותו בסבב הלחימה בדרום בשבוע שעבר. צפו בשידור החוזר

ראש הממשלה ושר הביטחון החדש בנימין נתניהו התייצב הערב מול המצלמות להצהרה על התנהלותו בסבב הלחימה בדרום בשבוע שעבר.

נתניהו דיבר בצורה רהוטה ומשכנעת כמו שרק הוא יודע בניסיון להפעיל מכבש לחצים על בנט ושקד שלא יפרשו מחר מהממשלה. עם זאת, בנט ושקד צפויים מחר להודיע על פרישתם מהקואליציה לאחר שנתניהו סירב להעביר לידו את תיק הביטחון אותו נטל לרשותו.

את ראשית נאומו הקדיש נתניהו לעברו הצבאי ולרקורד הביטחוני המרשים שלו. "בנושא הביטחון קיבלתי החלטות קשות, חלקן קשות מאוד" אמר נתניהו, כשאני נושא במלוא האחריות. וכשמקבלים החלטות כאלה עוסקים בעניינים של חיים ומוות. בעניינים שלפעמים אפילו נוגעים בעצם קיום המדינה. ובעניינים כאלה אין מקום לפוליטיקה. אין מקום לשיקולים אישיים. רוב אזרחי ישראל ידועים שכשאני מקבל את ההחלטות בענייני הביטחון, אני עושה זאת בצורה עניינית, מתוך דאגה כנה ועמוקה לשלום מדינתנו, לביטחון אזרחינו, לביטחון חיילינו".

נתניהו רמז בדבריו כי פניה של ישראל לקראת מלחמה. "היום אני נכנס בפעם הראשונה לתפקיד שר הביטחון, ואני יודע שאני עושה זאת בזמן שיש ביקורת ביחס למדיניות הבטחון של ישראל", המשיך ראש הממשלה, והוסיף: "אני רוצה לומר לכם – אני מבין ללבכם. חלק גדול מהביקורת נובע מכך שמסיבות מובנות לא ניתן להציג בפניכם את הדברים המלאים שרואים הרמטכ"ל ואלופי צה"ל וראש השב"כ, ראש המוסד וגם אני. פשוט לא ניתן להציג זאת. ולכן אתם רואים רק תמונה חלקית של מערכה רחבת היקף שאנחנו עדיין בעיצומה ושאני מחויב להשלימהּ כדי להביא ביטחון מלא לתושבי הדרום ולכל תושבי ישראל".

נכנסתי היום לתפקיד שר הביטחון כדי להבטיח שאנחנו נגבר על אויבינו. הצהרה מיוחדת מהקרייה בתל אביב:

פורסם על ידי ‏Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‏ ב ראשון, 18 בנובמבר 2018

לדבריו: "מניסיוני אני אומר לכם שאנחנו נמצאים באחת התקופות הביטחוניות המורכבות ביותר. בתקופה כזאת לא מפילים ממשלה. בתקופה כזאת לא הולכים לבחירות. זה חוסר אחריות".

"יש לנו עוד שנה שלמה עד הבחירות", ביקר את ליברמן: "אנחנו בעיצומה של המערכה – ובאמצע המערכה לא נוטשים. באמצע המערכה לא משחקים בפוליטיקה. ביטחון המדינה הוא מעבר לפוליטיקה, הוא גם מעבר לשיקולים אישיים. לכן אתם רואים את המאמץ שאני עושה בימים האחרונים – כל מאמץ – למנוע בחירות מוקדמות מיותרות".

נתניהו סיכם בקריאה נוספת לראשי הקואליציה שלא לפרק את הממשלה, "ובייחוד לא בעיתוי ביטחוני רגיש זה. אמרתי להם שאסור לחזור על הטעות שעשו גורמים בתוך הממשלה ב-1992, כשהפילו ממשלת ליכוד והעלו ממשלה שהביאה עלינו את אסון אוסלו. אמרתי להם שאסור לחזור על הטעות שעשו גורמים בתוך הממשלה ב-1999, כשהפילו את ממשלת הליכוד והעלו ממשלה שהביאה עלינו את היאנתיפאדה ולמעלה מאלף הרוגים. אני מקווה שכל השותפים יגלו אחריות ולא יפילו את הממשלה. אני מאמין שצריך להמשיך יחד, למען מדינת ישראל ולמען ביטחון ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.