"רה"מ ביקש מהשב"כ להאזין לראש המוסד"

ערב התקיפה באיראן- נתניהו פנה לראש השב"כ וביקש מממנו להאזין לטלפונים של הבכירים – כך חשפה אילנה דיין בעובדה. גבאי תוקף את נתניהו: "ראש ממשלה ישראלי ששולח ראש שב"כ לעקוב אחר עמיתיו, ראש מוסד ורמטכ"ל- איננו ראוי לתפקידו הממלכתי הרם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש להאזין לשיחות של ראש המוסד והרמטכ"ל -במהלך הדיונים האינטנסיביים שהתקיימו ערב ההחלטה האם לתקוף באיראן – כך חשפה אילנה דיין בתכנית סיום העונה של "עובדה". נתניהו פנה לראש השב"כ וביקש מממנו להאזין לטלפונים של הבכירים במטרה לדלות מידע על כשירותם לתפקיד.

עוד עולה כי בשנת 2011 ישראל הייתה קרובה מאי פעם לתקיפה באירן, ראש הממשלה נתניהו נתן לראש המוסד פרדו ולרמטכ"ל דאז בני גנץ הוראה להכין את מערכת הביטחון לתקיפה אפשרית בהתראה של 15 יום מרגע פקודה.

לפי "עובדה", נתניהו ביקש לעשות שימוש ב"יכולות המיוחדות" של השב"כ במהלך החודשיים הראשונים של הרמטכ"ל גנץ וראש המוסד תמיר פרדו בתפקידיהם.
ראש השב"כ, כהן, היה נרעש מהאפשרות שהשב"כ ייאלץ להאזין לעמיתיו – וזאת מבלי שאין חשד ספציפי על הפעילות שלהם.

לבסוף, כהן סירב לבקשתו של ראש הממשלה. כהן הסביר לנתניהו כי "השב"כ לא אמור לעשות שימוש באמצעים קיצוניים כאלה כנגד האנשים שעומדים בראש הצבא והמוסד".

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, התראיין בתכנית והתייחס לחשיפה. "אני לא רוצה להאמין שבמדינת ישראל שהיא מדינה דמוקרטית, ראש הממשלה יבקש מראש השב"כ לשים האזנה על הרמטכ"ל או עליי", אמר. "אם הוא לא מאמין בנו, הוא יכול לגרום לנו לסיים את התפקיד תוך עשר דקות".

"לשים האזנה זה חוסר האמון הכי גדול שיכול להיות", הוסיף פרדו. "אני מעולם לא ביקשתי לשים האזנה על מישהו מעובדי המוסד, מעולם. זה לא חלף אפילו בדעתי. בעיניי זה מחוץ לכללי המשחק".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו מעולם לא ביקש להאזין לרמטכ״ל ולראש המוסד. זה שקר מוחלט".

מיו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי נמסר בתגובה : "ראש ממשלה ישראלי ששולח ראש שב"כ לעקוב אחר עמיתיו, ראש מוסד ורמטכ"ל- איננו ראוי לתפקידו הממלכתי הרם, הוא איננו יכול לעמוד בראש ור"ש (ועדת ראשי השרותים) ועליו ללכת הביתה. במעשיו ובפועלו אין הוד ואין הדר אלא רמיסת הממלכתיות וקדושת הביטחון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.