רה"מ: המבצע לא הסתיים. סער: לרסק החמאס (וידאו)

רה"מ: המבצע נמשך ויימשך עד להשגת שקט, תושבי הדרום לא מאמינים ויוזמים הפגנה מול ביתו בירושלים.

על רקע הירי הבלתי פוסק של ארגוני הטרור ברצועת עזה, התכנסה ישיבת הממשלה הבוקר בתל אביב, ראש הממשלה פתח בישיבה ואמר:  "מבצע צוק איתן נמשך, בשום שלב לא הכרזנו על סיומו, אמרתי בתחילת המבצע שזה ייקח זמן", והבהיר: "ישראל לא תנהל משא ומתן תחת אש" והבטיח: "ישראל תשנה את המציאות הנוכחית בדרום".

שר הביטחון בוגי יעלון אמר מיד לאחר דברי רה"מ: "אם חמאס חושב שהוא יתיש אותנו הוא טועה. לא ננהל משא ומתן תחת אש. אני מבין את תושבי הדרום. לא נתפשר אלא על הפסקת ירי וטרור באופן מוחלט ונמשיך עד שזה יושג. נדרש אורך רוח. אנו רואים את התמונה הכוללת, מדינית וצבאית. לא נסיים את המבצע ללא השבת השקט והביטחון".

צפו בדברי רה"מ ושר הביטחון:

באדיבות רשת

שר הפנים גדעון סער אמר כי ידרוש לשבור את הכוח הצבאי של חמאס בעזה. "זה היה נכון קודם וזה נכון עכשיו. יש לאפשר לתושבי עוטף עזה לחזור בביטחון לבתיהם".

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי אם היו שומעים לקולו למיטוט החמאס ולצאת מעזה אז הכל היה נראה אחרת היום: "היינו אמורים ללכת על הכרעת חמאס. כרגע אנו רואים שדרישות המינימום שלו הן הרבה מעבר למקסימום שישראל יכולה להסכים. המצב הזה לא יכול להימשך. מה שנשאר זה להכריע את חמאס, לנקות את השטח ולצאת כמה שיותר מהר". אמר שר החוץ.

צפו בשרים לפני כניסתם לשיבת המממשלה

אך את תושבי הדרום ויישובי עוטף עזה הדברים לא משכנעים במיוחד, והם יוזמים הפגנה המונית בירולשים מול בית ראש הממשלה כדי שקשיב לכאבם ויבין את הפחד הגדול שלהם ממנהרות מחבלי החמאס.

חמאס מאיים אם המשלחת הישראלית לא תגיע עד 15:00 לקהיר, ננטוש. עם זאת, הם טוענים כי הם אינם רוצים בהסלמה. משעות הבוקר נורו 25 רקטות מהרצועה ליישובי עוטף עזה. לא ידוע על נפגעים או על נזק.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. האבסורד: ביבי מחכה לפיגוע גדול או להצלחה של החמאס לפגיעה במקום אסטרטגי כדי לעשות משהו.
    למה לא מספיק המודיעין שיש לו בידיים כדי לצאת ולפעול. איפה האחריות שלו לחיי האזרחים בישראל?

    אלי |
    הגב