רה"מ השתיק את השמאל: "קיימתי שיחה חשובה עם א-סיסי"

נתניהו הדהים את חברי הכנסת של השמאל כאשר במהלך דיון בנושא "האתגר המדיני של ממשלת ישראל בעקבות ההזדמנויות החדשות שנוצרו" –  חשף כי הוא מנהל שיחות עם מנהיגי ערב בעניין הסדר מדיני עתידי עם ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו הדהים את חברי הכנסת של השמאל כאשר במהלך דיון בנושא "האתגר המדיני של ממשלת ישראל בעקבות ההזדמנויות החדשות שנוצרו" –  חשף כי הוא מנהל שיחות עם מנהיגי ערב בעניין הסדר מדיני עתידי עם ישראל.

הדיון התקיים בעקבות הצלחת האופוזיציה לאסוף 40 חתימות לקיום הדיון בנוכחות ראש הממשלה.

נתניהו סיפר על השקעות חדשות ומסרים חמים שמגיעים מהמזרח הרחוק.. "ביחס למה שקורה באזור – אנחנו לא מחמיצים הזדמנויות אלא מייצרים אותן", אמר נתניהו. "אנחנו ניצבים כתף אל כתף עם מדינות במחנה המתון בעולם האסלאמי. ההתייצבות הזו היא טובה לביטחון אבל גם לשלום".

נתניהו הוסיף: "אני רוצה להגיד לכם על עוד כמה הזדמנויות. הבוקר ביקר בלשכתי שליח מיוחד של ראש ממשלת יפן, ידידי שינזו אבה, שנבחר מחדש, והשליח מסר לי הזמנה לבקר מיפן עד סוף השנה, אם אפשר. והוא גם עידכן אותי שבשלוש השנים האחרונות ההשקעות היפניות בישראל צמחו פי 20 בעקבות המפגשים והעידוד שאבה ואנוכי נותנים לזה כמובן, בעזרת השרים וחברי הכנסת ואחרים.

נתניהו המשיך וחשף כי "אתמול קיבלתי איגרת חמה מידיד נוסף, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. והוא הודה לי על התמיכה שאנחנו נותנים בעמדתה של ארה"ב שמתנגדת לתוכנית הגרעין של איראן ובעצם אומרת – או שתתקנו או שתבטלו. לתשומת לב החכ"ים שאינם עוקבים. זו העמדה שהצגתי עוד בקונגרס, אחר כך באו"ם, ובשיחה עם הנשיא טראמפ. לפני שבוע קיבלתי מכתב נוסף, גם מכתב חם מנשיא סין, ידידי שי ג'ינפינג, שמברך על הקשר שנרקם בין סין לישראל. מזכיר החשיבות של הסכם שיתוף הפעולה הטכנולוגי.

"שבועיים לפני כן קיימתי שיחה עם ידיד נוסף, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בנושא שחשוב לבטחון ישראל. בעוד כמה שבועות אצא לביקור גומלין בהודו בהזמנת ידיד, ראש הממשלה מודי נרנדרה מודי. עוד הזדמנות. בסוף השבוע האחרון שוחחתי בטלפון עם נשיא מצרים עבד אל פתח א-סיסי. כל אלה הם מדגם קטן של מערכת יחסים עניפה עם מעצמות בעולם ועם כל היבשות בעולם".

נתניהו אמר עוג כי "מדינות עומדות בתור כדי להדק את הקשרים איתנו. וזה קורה יום יום. אז רבותיי, בואו נסכים אחת לתמיד שאין צונאמי מדיני ולא בידוד מדיני. יש רנסנס מדיני. וביחס למה שקורה באיזורנו אנו לא מחמיצים הזדמנויות מדיניות אלא מייצרים הזדמנויות כאלה".

הוא הוסיף: "נבצר ממני מסיבות מובנות לפרט כל מה שאנו עושים כדי להדק את היחסים עם גורמים שונים במרחב סביבנו. אם אתם חושבים שאלה דברים סתם – הרי יש פה אנשים שנמצאים בוועדות קצת יותר מסווגות, ואתם יודעים את האמת. אתם יכולים לשמוע את זה. כל אחד יכול לראות את ההתקרבות הגדולה. אנו ניצבים כתף אל כתף עם מדינות מתונות בעולם הערבי, אם זה נגד איראן או נגד דאעש. ההתקרבות הזאת טובה לביטחון ולדעתי גם טובה, בסופו של דבר לשלום".

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, תקף בדיון את ראש הממשלה וקרא לו לקרוא "לשני הרוטוויילרים שלך – דודי אמסלם ודוד ביטן – ותגיד להם שאתה עוצר את זה. לא יהיו יותר חוקים פרסונליים ולא יהיו מתקפות על המשטרה".

לפיד תקף את נאום החמוצים ואמר: "זו ממלכתיות? זו הדמות שאמורה לאחד את העם? אנחנו לא צריכים ראש ממשלה שעומד פה פעם בשנה ברצח רבין ומדבר על פיוס, אלא מישהו שעוסק בזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.