רה"מ חשף חצי טון קלסרים ודיסקים: "איראן משקרת"

לאחר שהבטיח נאום דרמטי שיחשוף את השקר האירני – רה"מ נאם לפני זמן קצר באנגלית לצופים ברחבי העולם וחשף מאות קלסרים דיסקים וצילומים אותם חשפו סוכני המוסד במבצע חשאי. צפו

לאחר שהבטיח נאום דרמטי שיחשוף את השקר האירני – רה"מ נאם לפני זמן קצר באנגלית לצופים ברחבי העולם וחשף מאות קלסרים דיסקים וצילומים אותם חשפו סוכני המוסד במבצע חשאי.  "איראן שיקרה. ובגדול", אמר רה"מ, אך לא הצליח להשיג ראיית זהב שאיראן עובדת כעת על פיתוח הגרעין האירני.

נתניהו פתח את נאומו בחשיפה דרמטית של חומר מודיעני  יקר מפז שהשיגו סוכני המוסד הישראלי.  "לפני מס' שבועות ישראל השיגה חצי טון מידע ששהה בארכיון הגרעיני בטהרן ונמצא עכשיו במקום בטוח ביותר. חשפנו את המידע הזה וחלקנו אותו עם ארה"ב – בהמשך נחלוק אותו גם עם מדינות נוספות"

נתניהו חשף בנאומו מבנה שנמצא במיקום סודי באיראן: "מעט אירנים ידעו איפה זה, מעט מאוד. וגם מעט מאוד ישראלים. מבחוץ זה נראה כמו מבנה תמים. מבפנים זה מכיל את הארכיון האטומי הסודי נעול בתיקים ענקיים. לפני כמה שבועות – בהישג מודיעני גדול – ישראל השיגה חצי טון מהחומר בתוך הקירות האלה. הנה מה שהשגנו".

ראש הממשלה טען עוד כי המידע נצור ב"55 אלף עמודים, עוד 55 אלף קבצים על 183 דיסקים". בשלב הזה כמו שחקן תיאטרון הוריד נתניהו את הלוט מעל ספרייה גדולה עם תקליטורים ומסמכים ואמר: "כל מה שאתם רואים הוא העתק מדויק של החומר האירני המקורי. אתם אולי תרצו לדעת איפה המקוריים, אני יכול לומר שכעת הם במקום בטוח; מסמכים מפלילים, מצגות, טבלאות, תכניות בניה, תמונות, ווידאוים ועוד".

נתניהו הסביר כי ישראל חלקה את אותם חומרים עם ארה"ב, "שיכולה לערוב לאותנטיות שלו, חלקנו אותו גם עם מדינות אחרות וסוכנות האטומית הבינ"ל". "אנחנו יודעים במשך שנים שלאירן יש תכנית נשק גרעין סודית. אנחנו כעת יכולים להוכיח שהפרויקט הזה היה תכנית לבנות ולבדוק נשק גרעיני. יכולים להוכיח גם שאירן אוגרת את החומר הזה כדי להשתמש מדי שתרצה לפתח נשק גרעיני".

ראש הממשלה  הציג שקופיות שונות מתוך מצגת וטען כי טהרן רצתה "לתכנן, לבנות ולבדוק 5 ראשי קרב – כל אחד עם 10 קילוטון טיאנדטי. לא צריך לקרוא פרסית כדי לראות 10 קילוטון. זה המטרה המוגדרת של הפרויקט. זה כמו 5 פצצות הורישימה ששמים על טילים בליסטיים. זה נייר מקורי אירני מהארכיון של הפרויקט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.