רה"מ חתם על העצומה לשחרור אזריה – לפיד תקף

לאחר שעשרות חברי כנסת חתמו על בקשה מנשיא המדינה ראובן ריבלין "לשקול שוב את בקשת החנינה לאלאור אזריה", ראש הממשלה הצטרף לחותמים. לפיד וגלאון תקפו את נתניהו

לאחר שעשרות חברי כנסת חתמו על בקשה מנשיא המדינה ראובן ריבלין "לשקול שוב את בקשת החנינה לאלאור אזריה", ראש הממשלה הצטרף לחותמים.

מי שיוזם את מסע ההחתמה הוא חבר הכנסת לשעבר שרון גל, ליוזמה הצטרפו אביגדור ליברמן, חיים כץ, אופיר אקוניס, אלי כהן ואריה דרעי.

יאיר לפיד תקף בדף הטוויטר שלו את ראש הממשלה:"החתימה של נתניהו על עצומה לנשיא המדינה לשקול מחדש להעניק חנינה לאלאור אזריה היא מתקפה ישירה על נשיא המדינה, הרמטכ״ל וצה״ל.

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, בתגובה לדיווח לפיו ראש הממשלה נתניהו חתם על עצומה המבקשת חנינה לחייל היורה אלאור אזריה:

״מחפיר שראש הממשלה בעצמו מתעלם מהכרעתם של שמונה שופטים שדחו את ערעורו של אזריה, ומשתתף בניסיון נאלח נוסף להלבין מעשים שדגל שחור מתנוסס מעליהם. אני מקווה שגם מול הפוליטיקה הקטנה הזו יעמוד הנשיא ריבלין נאמנה בצד שלטון החוק״.

מבית הנשיא נמסר: "המכתב המדובר לא התקבל בלשכת הנשיא וכאשר יתקבל יענה כמקובל במישרין. בבית הנשיא מוצאים לנכון להזכיר כי בקשות חנינה מתקבלות רק מהנדון עצמו, באי כוחו או קרובי משפחה מדרגה ראשונה שלו. בנוסף חשוב לזכור כי על פי המדיניות הנוהגת בטיפול בחנינות לאורך השנים, בקשה מחודשת לחנינה ניתן להגיש רק בחלוף שישה חודשים מיום שניתנה החלטת הנשיא בבקשתו הקודמת של הנידון אלא אם כן חל שינוי מהותי בנסיבות הבקשה".

בעצומה נכתב: "פרשת אזריה קורעת את החברה הישראלית, מייצרת קיטוב ופילוג. החלטתך יכולה לשים קץ לכל אלה ולהרגיע את השיח. אי אפשר להתעלם מרחשי הלב בציבור הרחב, אשר חש כי אלאור אזריה הוא שעיר לעזאזל שהפך בעל כורחו לסמל ושילם מחיר יקר במיוחד".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אם נתניהו חתם הנשיא ודאי לא ייענה לבקשה

    חבל שהוא חתם

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב