רה"מ: "טראמפ ביקש ממני להוציא מסוריה את אנשי הקסדות הלבנות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו גילה כי הנשיא טראמפ פנה אליו וביקש ממנו לסייע בפינוי בעלי הקסדות הלבנות שהגיעו להלחם בסוריה. צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו גילה כי הנשיא טראמפ פנה אליו וביקש ממנו לסייע בפינוי בעלי הקסדות הלבנות שהגיעו להלחם בסוריה. "לפני ימים אחדים פנה אליי הנשיא טראמפ, ופנו גם ראש ממשלת קנדה טרודו ואחרים, בבקשה שנעזור להוציא מסוריה מאות אנשי "קסדות לבנות". אלה אנשים שהצילו חיים ונמצאו עכשיו בסכנת חיים. לכן אישרתי להעביר אותם דרך ישראל למדינות נוספות, כצעד הומניטרי חשוב". אמר ראש הממשלה.

נתניהו התייחס למתיחות הביטחונית בצפון ואמר כי "במקביל, אנחנו לא מפסיקים לפעול בסוריה נגד ניסיונות ההתבססות הצבאית של איראן שם. באותה עת אנחנו פועלים גם בדרום. בסוף השבוע היכינו את החמאס מכה קשה מאוד, ואם הדבר יידרש, נכה בהם שבעתיים.

ראש הממשלה נתניהו: לא מפסיקים לפעול בסוריה נגד איראן

לפני ימים אחדים פנה אליי הנשיא טראמפ, ופנו גם ראש ממשלת קנדה טרודו ואחרים, בבקשה שנעזור להוציא מסוריה מאות אנשי "קסדות לבנות". אלה אנשים שהצילו חיים ונמצאו עכשיו בסכנת חיים. לכן אישרתי להעביר אותם דרך ישראל למדינות נוספות, כצעד הומניטרי חשוב. במקביל, אנחנו לא מפסיקים לפעול בסוריה נגד ניסיונות ההתבססות הצבאית של איראן שם. באותה עת אנחנו פועלים גם בדרום. בסוף השבוע היכינו את החמאס מכה קשה מאוד, ואם הדבר יידרש, נכה בהם שבעתיים.(וידאו: עומר מירון, לע"מ. סאונד: בן פרץ, לע"מ)

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ ראשון, 22 ביולי 2018

 העיתון הגרמני "בילד" דיווח על המבצע לראשונה הלילה ופרסם תמונות של האוטובוסים שהובילו את הפעילים.

ב"בילד" עוד דיווחו כי 50 מאנשי הארגון שפונו על ידי ישראל לסוריה יקבלו מעמד של מבקשי מקלט בברלין. שר החוץ הגרמני הייקו מאס אמר כי "הדבר האנושי שעלינו לעשות הוא לספק הגנה ומקלט לאנשים האמיצים הללו, וחלקם יקבלו זאת בגרמניה".

שר החוץ הבריטי החדש ג'רמי האנט צייץ: "חדשות נהדרות שאנו – בריטניה וחברותינו – שהשגנו את פינוי הקסדות הלבנות ומשפחותיהם. תודה לישראל ולירדן על פעולתכם המהירה לבקשתנו".
משרד החוץ הקנדי מסר כי הקסדות הלבנות "חזו בזוועות שבוצעו על ידי משטרו של אסד ותומכיו. חשנו חובה מוסרית עמוקה לאנשים האמיצים והבלתי אנוכיים הללו".

שרת החוץ של האיחוד האירופי כתבה כי "800 חברי 'הקסדות הלבנות' ובני משפחותיהם חולצו מסוריה. חייהם היו בסכנה מיידית. האיחוד האירופי מכיר במאמציהן של ישראל, ירדן וכל האחרים שתרמו להעברתם למקום מבטחים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.