רה"מ לחרדים: "נעשה כל מאמץ אפשרי לפתרון המשבר"

בתום הפגישה סוכם לקיים כל מאמץ אפשרי להשיג פתרון שישמור על השבת. רכבת ישראל תעדכן על מאמציה מחר בערב

משבר השבת: רה"מ נתניהו נפגש עם ראשי המפלגות בפעם השנייה בכדי לדון במשבר השבת שמאיים על שלמות הקואליציה.  בתום הפגישה סוכם לקיים כל מאמץ אפשרי להשיג פתרון שישמור על השבת. רכבת ישראל תעדכן על מאמציה מחר בערב.

בכירים במפלגות החרדיות מבהירים בשיחה עם חדשות 2 כי הפעם הקול החרדי לא אחיד בסיבוב הנוכחי של משבר הרכבת. לדבריהם, יו"ר ש"ס אריה דרעי ויו"ר יהדות התורה משה גפני לא רואים את המשבר עין בעין עם השר ליצמן, שלטענתם פוגע בהליך החקיקה שיסדיר את סוגיית השבת בחוק הישראלי, וזאת משום שהדבר ייקח כאמור כשבועיים-שלושה.

זמן קצר לפני הפגישה המתוכננת הערב בין נציגי הסיעות החרדיות בכנסת ובין ראש הממשלה בנימין נתניהו מאיימים הנציגים החרדים לפרק את הקואליציה באם יימשכו העבודות בשבת. מי שמוביל את המאבק הוא שר הבריאות ליצמן, לעומת גפני ודרעי שדוגלים בפשרה וסבורים כי ליצמן יביא לפירוק הקואליציה.

כתבת חדשות 2 דפנה ליאל ב'ערוץ 2' דיווחה הערב החרדים דורשים לדחות את העבודות בשבועיים, כן דיווחה כי ברכבת מבהירים כי הם זקוקים למאה עובדים יהודים בשבת הקרובה". גורם המעורה בפרטים אמר כי "בשבת הקרובה צפויים להתקיים עבודות בשבת בו יצטרכו לשלב עובדים יהודים שיפקחו על העבודות. מ"דחייתן עלולה לגרום להשבתת פעילות הרכבת במהלך השבוע", מבהיר אותו גורם.

ליצמן ביקש לקבל מהשר הכץ הבהרות בכל הנוגע להמשך העבודות, ואילו השר חיים כץ הבהיר כי "כניעה לדרישת ליצמן פירושה פגיעה חמורה באזרחי ישראל, על זה אם צריך גם הולכים לבחירות".

בסיעות החרדיות טענו כי היום התקבלו שוב הודעות מרכבת ישראל על כך שמתוכננות עבודות תחזוקה בשבת הקרובה.

גורם בכיר ברכבת ישראל אמר לוואלה כי "מדובר בקרב מצמוצים פוליטי, גם הפעם לא מתכוונים לקחת בו חלק. נעשה מה שהממשלה יוחלט. אם לא יתקיימו העבודות המתוכננות בשבת, תתקיים הערכת מצב לבחינת המשך העבודות ולוחות הזמנים".

(בוידאו – היציאה מלשכתו של נתניהו היום בצהריים).

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.