רה"מ ליעלון וללפיד: "הפסיקו עם ההתקפות ההדדיות" (וידאו)

המאבק על הקיצוץ בתקציב הביטחון החמיר והוביל לחילופי האשמות קשים בין משרדי האוצר לביטחון. היום רביעי נתניהו נפגש עם השרים לפיד ויעלון ודרש מהם: "הפסיקו את המתקפות ההדדיות".

ראש הממשלה כינס את לפיד ויעלון וביקש שיפסיקו את הטונים החריפים שנשמעו בעת האחרונה בנושא. "ראש הממשלה אמר לשרים שבשבועות הקרובים יקבל את ההחלטה בנושא, ועד אז חשוב לשמור על דיון ענייני", פורסם בעמוד הפייסבוק של רה"מ.

מנכ"ל משרד הביטחון האלוף דן הראל התייחס על תקציבו של צה"ל: "האמירה שצה"ל ומשרד הביטחון לא יודעים לנהל את תקציבם, או שיש שומנים אדירים במערכת הביטחון, עיוורת לעובדות. חלקו של תקציב הביטחון יורד בהדרגה במשך השניים, ומנגד אנחנו רואים עלייה מבורכת של תקציבים חברתיים, מערכת הביטחון מתוקצבת, כשיטה, בחסר בתחילת כל שנה, בתקציב הנמוך מהמשימות המוטלות עליה על ידי הדרג המדיני, הדבר דורש השלמות, ושיטה זו יוצרת אי-ודאות ופוגעת באמינותנו לאורך זמן. המשמעות של המתווה התקציבי המסתמן ל-2015 היא שכלל לא נוכל להתחיל את השנה".

כידוע לפיד נמצא בעימות קשה עם יעלון בגלל תקציב הביטחון. בסוף השבוע האחרון ניסה לפיד להרגיע את הרוחות וקרא "להוריד את הלהבות, אין לנו באוצר ובממשלה דבר וחצי דבר נגד הלוחמים, להיפך, ללוחמים שמגנים על חיינו מגיע לא רק מה שהם מקבלים, אלא גם יותר. יש לנו ויכוח מקצועי עם מערכת הביטחון על כך שהעמדה והנתונים שלנו אומרים שאפשר לחסוך במקומות אחרים במערכת הביטחון ולעמוד בתקציב". אמר לפיד שלא נכנע לדרישות יעלון ומערכת הביטחון.

באדיבות רשת
[alooma ref="lapid_SYNC_vtr2_n20140523_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.